2024. április 20., szombat

Latyák eldöntötte

A Bajsa egy harcias meccsen legyőzte az adorjáni Tiszát

I. LIGA

A 14. forduló: Dinamo–Radnički (P) 2:1, Bačka (P)–Zemun 1:0, Radnički 1923–Novi Pazar 0:1, Metalac–RFK 0:0, Zlatibor–Kolubara 1:0, Žarkovo–Trayal 1:1. A Smederevo–Kabel és a Sinđelić–Budućnost találkozókat holnap játsszák.

7

A következő forduló (október 19-én): Trayal–Smederevo, Kolubara–Žarkovo, Budućnost–Zlatibor, RFK–Sinđelić, Novi Pazar–Metalac, Zemun–Radnički 1923, Radnički (P)–Bačka (P). Kabel–Dinamo.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 9. forduló: Borac–Omladinac 2:2, Radnički (N)–Radnički 1912 3:0, 1. Maj–Radnički (M) 1:0, Železničar–Bácska 1901 1:1, Bratstvo–Hajduk 3:1, Kozara–Dunav 2:1, Dinamo–Vršac 5:0, Becse–Vojvodina 2:2.

3

A következő forduló (október 19-én és 20-án): Omladinac–Vojvodina, Vršac–Becse, Dunav–Dinamo, Hajduk–Kozara, Bácska 1901–Bratstvo, Radnički (M)–Železničar, Radnički 1912–1. Maj, Borac–Radnički (N).

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Topolya: Bajsa–Tisza 2:1 (1:0)

Topolya, a TSC Akadémia kettes pályája, 120 néző. Vezette: Kovač (Verbász). Góllövők: Latyák a 27. (11-esből) és a 80. percben, illetve Mandić a 73. percben.

Bajsa: Damjanović, Manojlović (Rahić), Tresiglavić, Boros, Latyák, Bogovac (Kocsis), Lekaj, Marjanović, Majkić, Krivokapić, Mihalecz (Jerković).

Tisza: Tasić, Bjelobrk, Kiss, Prekpalaj (Nagy), Šicar, Žmukić, Živković, Borsos, Đuranović, Taqhi (Mandić), Šijačić (Panić).

Mindkét csapat harciasan kezdte a mérkőzést. A 27. percben a tizenhatosban előretörő Tresiglavićot csak szabálytalanul tudták megállítani. A jogosan megítélt büntetőt Latyák rutinosan váltotta gólra. Ezt követően is nagy harc folyt, de a következő gól csak a második játékrész közepén esett, amikor egy kavarodást követően Mandić juttatta közelről a hálóba a labdát. Ezt követően a Bajsa uralta a mezőnyt, és néhány szép akciót követően Latyák mintegy 20 méterről a jobb alsó sarokba bombázta a labdát. A Bajsa számára fontos három pontot ért a második találat.

A 9. forduló: Mladost (T)–Bácska (P) 0:2, Tavankút–ČSK 0:3, Bajsa–Tisza 2:1, Krila Krajine–Mladost (A) 1:1, Tekstilac–Mladost (P) 1:1, Stari Grad–Vrbas 0:0, Crvenka–Vojvodina 1:0, Radnički (Z)–Sloga 2:6.

1

A következő forduló (október 19-én és 20-án): Bácska (P)–Sloga, Vojvodina–Radnički (Z), Vrbas–Crvenka, Mladost (P)–Stari Grad, Mladost (A)–Tekstilac, Tisza–Krila Krajine, ČSK–Bajsa, Mladost (T)–Tavankút.

SZABADKAI LIGA

Pannónia: Pannónia–Radnički 3:1 (2:0)

Pannónia pálya, 55 néző, vezette: Mrđenović (Verbász). Gólszerzők: Banović a 4. és a 86., Tutić a 40. illetve Kekezović a 73. percben.

Pannónia: Ivanišević, Kočić, Vojinović, Pešut, Medić (Tokodi), Kandić (Jovanović), Lukić, Tutić, Deák (Begović), Banović.

Radnički: Rakić, Stanar, Matić, Lazarević, Kekezović, Mitić (Jovanović), Lazić, Marinković, Maravić, Ćeklić, Lončar.

Szép, napos időben futottak ki a csapatok a pályára, s Banović már a 4. percben vezetéshez juttatta csapatát. A gól után folytatódtak a hazai támadások, de az adott gólszerzési lehetőségeket a játékosok rendre kihagyták, végül a 40. percben Tutić tudta növelni csapata előnyét. A második félidő első negyedórájában a pannóniaiaknak három nagy helyzetük volt, de a vendégek sem mondtak le a támadásvezetésről. A 73. percben szabadrúgáshoz jutottak, melyből Kekezović mintegy 18 méterről betalált a bal alsó sarokba. A hajrában nagy küzdelem folyt a pályán, de a 86. percben Banović másodszor is megadásra kényszerítette a vendégek kapusát, és bebiztosította a győzelmet.

A 9. forduló: Preporod–Sloga 3:0, Pannónia–Radnički 3:1, Iskra–Zenta 1:3, Napredak–Obilić (Z) 2:2, Jadran–Srbobran 4:3, Sutjeska–Đurđin 0:1, Proleter (Nj)–Proleter (RS) 2:3, Obilić (TK)–Njegoš 0:5.