2024. április 24., szerda
ÚSZÁS

Szilágyi a dobogó csúcsán

Aranyérmet nyert Szilágyi Csaba az úszó világkupa-sorozat berlini állomásán, az óbecsei versenyző az 50 méteres mellúszáson bizonyult a leggyorsabbnak 27,18 másodperccel, 3 századdal megelőzve a holland Kammingát. Szilágyi 100 méteren kikapott a hollandtól, itt 59,71-gyel második lett. Szabó Szebasztián az 50 méter pillangó döntőjében 23,29-et úszott, ami az ezüstre volt elég.

Milák Kristóf 51,78 másodperccel diadalmaskodott a 100 méteres pillangó döntőjében, a bronzot ugyanebben a futamban Szabó érdemelte ki 52,52-vel. Milák megnyerte a 200 métert is (1:55,47), 400 gyorson pedig bronzot szerzett. Kettős magyar siker született a 200 méteres pillangón Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna révén, a 4x100-as vegyes gyorsváltóban Magyarország ezüstöt nyert.