2024. április 16., kedd

A pályáról a szülőszobába!

A Tisza játékosának a mérkőzés ideje alatt született fiúgyermeke – A csantavériek megszerezték az idei első győzelmüket

TISZA MENTI LIGA

Ada: AFK–Jadran 6:0 (2:0)

Rekreációs központ, 100 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Góllövők: Pozsár a 4., Laták Á. a 34., a 76. és a 79., Kiss az 59. és Péter a 68. percben.

AFK: Balázs, Világos (Sziráki), Vujić, Laták Á., Pozsár (Šević), Dražić, Baštovanov, Kiss (Stojanov), Drapšin, Laták Á., Péter.

Jadran: Pantelin, Knežević, Jovanov (Stojanović Č.), Bebek, Ćinkul, Mihaljev, Stojanović (Popović), Stanić, Juhász, Đurđev, Tatić.

Az adai csapat minden tekintetben felülmúlta ellenfelét. A vendégek védekezésre kényszerültek, de időnként gyors ellenakciókkal próbálták meglepni a hazaiakat. A vendéglátó Baštovanov beadása után Pozsár közeli bombájával szerezte meg a vezetést. Félórányi játék után Vujić és Laták Ádám összjátékát követően tudott megnyugtató előnyt szerezni az AFK. A szünet után az adai csapat könnyedén lőtte a gólokat, az elemében levő Laták Á. mesterhármasig jutott.

Orom: Šampion–Potisje 1:5 (1:2)

Oromi pálya, 50 néző, vezette: Simendić (Mohol). Góllövők: Bíró az 5., illetve Muhi a 30., 82., 86., Apró a 20., 68. percben.

Šampion: Stojičić Sa., Buza, Virág (Krajnović), Körmöci, Malagurski, Süli (Zsámboki), Stojičić Sl., Móra, Laković (Joó), Martial, Bíró.

Potisje: Bohata, Bagi, Domonkos, Tandari, Kiss (Ugri), Fodor, Huszák, Muhi, Szakács, Apró, Nagy O. (Nagy K.).

A hazaiak számára jól kezdődött a mérkőzés, az 5. percben Martial szöglete után Bíró elé pattant a labda, ő pedig a jobb alsó sarokba bombázott. A nagyobb játékerőt képviselő vendégcsapat negyedóra múlva egyenlített, egy jobb oldali beadásra Apró, a Potisje csapatkapitánya érkezett, és a kapu jobb oldalába fejelt. Fél órai játékot követően a magyarkanizsaiak egy némileg szerencsés góllal szereztek vezetést: Apró lövésébe Muhi tette bele a lábát, a labda pedig a tehetetlen kapus mellett a bal felső sarokban kötött ki. A folytatásban a vendégek többször is eldönthették volna a három pont sorsát, ám a kényszerűségből a kapuban álló mezőnyjátékos, StojičičSaša kétszer is biztos góltól mentette meg csapatát. A 65. percben felcsillant a remény az oromiak előtt, Martial szabadrúgása a kapufán csattant, majd az azt követő kapu előtti kavarodásban az egyik vendégvédő kézzel ért a labdához, a megitélt büntetőt azonban Malagurski mellé lőtte. A hajrában az egyre jobban elfáradó oromiak védelme többször is nagyot hibázott, amit a kék-fehérek alaposan ki is használtak, és a végén fölényes győzelmet ünnepelhettek.

Magyarmajdány: Tromeđa–Slavija 6:1 (2:0)

Tromeđa-pálya, 50 néző, vezette: Tornjanski (Törökkanizsa). Góllövők: Lakatos a 42., az 56., a 80., Homolyaa 44., a 60., Tokodi a 86., illetve Cvijić a 82. percben.

Tromeđa: Krstić, Papp D., Horváth, Domonkos K. (Vs),Győri, Farkas, Taracki (Kucora), Domonkos L., Lakatos, Homolya, Fehér (Tokodi).

Slavija: Arsenov J., Remete, Perišić (Cvijić), Kijac, Jovičin Stojan (Jovičin Stevica), Milanov, Bajić, Ágoston, Elezović, Keszég, Arsenov S.

A hazaiak álmodni sem mertek ilyen fölényes győzelmet. A meccs hőse a fiatal Lakatos Dániel volt, aki mesterhármasig jutott. Homolya Mihály szintén ihletett formában rúgta a bőrt, ő két gólig jutott. A csereként beálló Cvijrévén a Slavija csak szépíteni tudott.

Oroszlámos: Hajduk–Bácska 1:0 (0:0)

Hajduk-pálya, 30 néző, vezette: Zekonja (Kikinda). Gólszerző: Horváth A. a 76. percben.

Hajduk: Panić, Žiškov, Horváth A., Rankov, Onjin (Brkljač), Radaković R., Erić, Bodroža, Ostojić (Radaković D.), Nikolin (Márta), Hajder D.

Bácska: Đukić, Ferenc, Cifrić (Abuismail), Kurtešanin, Križan M., Vlajković, Križan P. (Jeremić), Anđelković, Kuburić, Radonić, Szűgyi.

A moholi vendégek nagy helyzetek sorát hagyták ki. A 76. percben mindez megbosszulta magát: a szögletből beívelt labdára Horváth Adrián érkezett remek ütemben.

Padé: Tisza–Csóka 5:1 (2:0)

Tisza-pálya, 50 néző, vezette: Zrim (Ókeresztúr). Gólszerzők: Radanov a 29., Liptai a 33., a 77., Mojsin a 70., Kocsis a 78., illetve Čavić az 57. percben.

Tisza: Kovács, Liptai, Süli, Mojsin (Jojić). Radanov (Žubrecki), Maletin, Jenei (Sipos), Lengyel G., Zombori, Kocsis, Fodor.

Csóka: Militarov, Čavić, Malbaša, Jolić, Péter, Popov, Csernák, Kostić, Keleuva, Antanasović, Vasin.

A padéiak a játék minden elemében jobbak voltak a csókaiaknál. A vendégek csere nélkül érkeztek a meccsre. Az első félidőben Radanov és Liptai talált be, az 57. percben Čavić csökkentette a csókaiak hátrányát, de ennél többre nem futotta a vendégeknek. A hajrában Liptai, Mojsin és Kocsis góljaival fölényessé vált a Tisza győzelme. A mérkőzés legörömtelibb híre az, hogy a Tisza egyik cseréjének, Božidar Ateljevićnek ott kellett hagynia a meccset, mert felesége kisgyermeket hozott a világra. A család fiúgyermekkel gazdagodott!

Horgos: Horgos–Jedinstvo 2:0 (2:0)

Vasút menti pálya, 120 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Gólszerzők: Törteli a 28. (11-esből) és Fehér a 38 percben.

Horgos: Bende, Fehér, Szabó, Hoksza, Bohata, Törteli, Kolompár (Makra), Krčmar, Szalma (Puljai), Dobó, Božanin (Jakovljević).

Jedinstvo: Stijović (Tahić), Kalmár, Ninčević (Ilić), Živkov, Brzak, Živlak, Kobleher, Milanov, Majer (Mikluc), Popov, Živkov.

A horgosiak kemény csatában, a vendégcsapat helyenként sportszerűtlen játékának árnyékában

nehezen kivívott, de megérdemelt győzelmet arattak. Elfogadhatatlan, hogy egy többségében törökkanizsai játékosokból álló Jedinstvo elleni mérkőzésen törökkanizsai játékvezető ítélkezzen. Nem csoda, hogy a tárgyilagos horgosi szurkolók a mérkőzés alatt számos ovációval tiltakoztak az egyenlőtlen ítéletekkel szemben. A Horgos a 7. percben közel állt a vezetéshez, Božanov lövése nem messze hagyta el a bal felső sarkot. Az ellenfél támadásai többnyire a középpályán meghiúsultak. A 28. percben Božanovot a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelték, a megítélt büntetőt Törteli értékesítette. Két perccel később a Jedinstvo cerberusát sérülés miatt Stijović váltotta. A 38. percben Fehér egy egyéni akció során váratlan lövéssel tizennyolc méterről a bal felső sarokba talált. A folytatásban a játék irama nem csökkent, minkét gárda igyekezett gólhelyzetbe jutni, de az eredmény nem változott.

A 8. forduló: Tisza–Csóka 5:1, Horgos–Jedinstvo 2:0, AFK–Jadran 6:0, Tornyos–Graničar 5:0, Hajduk–Bácska 1:0, Tromeđa–Slavija 6:1, Šampion–Potisje 1:5.

3

A következő fordulóban (október 12., 13.): Potisje–Tisza, Slavija–Šampion, Bácska–Tromeđa, Graničar–Hajduk, Jadran–Tornyos, Jedinstvo–AFK, Csóka–Horgos.

TOPOLYA–KISHEGYES KÖZSÉGI LIGA

Az 5. forduló: Mladost (Sz)–Jedinstvo 8:0, Tomislavci–Mladost (Cs) 1:0, Pobeda–Sloboda 1:4, Budućnost–Slavija 2:0. Az Egység szabad volt.

0

A következő fordulóban (október 12., 13.): SlobodaBudućnost, Mladost (Cs)–Pobeda, Jedinstvo–Tomislavci, EgységMladost (Sz). A Slavija szabad lesz.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Csantavér: Csantavér–Višnjevac 1:0 (1:0)

Csantavéri sportközpont, 100 néző, vezette: Nešić (Szabadka). Gólszerző: Engi 33 percben.

Csantavér: Pesti, Kozma, Vituska S. (Bózsity Martin), Szabó A., Szabó F., Kecsenovity (Bózsity Márk), Jurcsek, Vituska Á. (Barna), Szedlár, Engi, Mácsai.

Višnjevac: Sekulić, Tóth (Pecanović), Rađenović, Sztanity, Đorđević, Bačić, Kozos (Radonjić), Torbica (Knežević), Petričević, Kuktin, Sovilj.

A szomszédos falvak összecsapásán a csantavériek megszerezték az idei első győzelmüket. A mérkőzés nagy részében a vendégek domináltak, de a hazaiak ellentámadásaikkal sokkal veszélyesebbek voltak. A 31. percben egy ilyen kontra végén Szedlár került szembe a Sekulićtyal, de a vendégek kapusa szögletre tolta a lövést. Ebből a sarokrúgásból aztán már gól született: a meggyesi védők röviden fejelték ki a labdát, Engi pedig a bal felsőbe lőtt. A folytatásban a vendégek támadtak, sőt még egy tizenegyest is rúghattak, Torbica büntetőjét Pesti azonban hárította.

A 7. forduló: Lokomotiva–Bikovo 2:0, Hajduk–Palics 3:0, Solid–Vinogradar 1:4, Csantavér–Višnjevac 1:0, ŽednikMala Bosna 3:2. Az Elektrovojvodina szabad volt.