FÉRFI VB

Az álmoknak annyi

Sokkoló vereséget szenvedett Szerbia a kínai férfi kosárlabda-világbajnokság negyeddöntőjében. Az Aleksandar Đorđević által vezényelt csapat – amely előzetesen a torna második legnagyobb favoritja volt az USA után – 97:87 arányban kapott ki az esélytelenebbnek vélt Argentínától. Ezzel eldőlt, hogy nemhogy a 2014-es ezüst megvédésére nem lesz esély, a Sasok egyáltalán nem játszhatnak éremért.

Hamar bebizonyította a dél-amerikai gárda, hogy korántsem szabad lebecsülni. Az irányító Campazzo és a magasember Scola vezetésével, a kiegészítő emberek erős támogatásával játszó csapat percek alatt stabil, többkosárnyi előnnyel vezetett, ám ezt Szerbia még le tudta dolgozni (a negyed végén 23:25). Az azonban már látszott, hogy a szerb dobás akadozik, főleg a triplákkal volt gond, az első szerb hárompontost a második negyed közepén dobta be Simonović. A nagyszünetben 5 pont volt az argentinok előnye (49:54), vészjósló volt a rengeteg bekapott pont. Ennek ellenére egy kisebb feltámadásra még futotta a harmadik negyedben, Bogdanović belendült, Bjelica is összekapta magát (67:68). Sőt, Gudurić triplájával a szerbek az utolsó játékrész legelején átvették a vezetést (70:68), ám ez volt az utolsó öröm, Argentína ismét klasszis védekezést és eredményes támadójátékot húzott elő, amire Jokićéknak már nem volt válaszuk.

A másik keddi negyeddöntőn a 19 pontos Rubio vezette Spanyolország 90:78-ra verte Lengyelországot.

Az argentinok a mai Egyesült Államok–Franciaország (13 óra), a spanyolok pedig az Ausztrália–Csehország (15 óra) meccs győztesével játszanak az elődöntőben. Szerbia az 5–8. helyekért zajló helyosztón vesz részt holnaptól, első ellenfele az USA–Franciaország mérkőzés vesztese lesz.

Dongguan: Argentína–Szerbia 97:87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20)

Dongfeng Kosárlabdaközpont, 10 500 néző, vezette: Maranho (brazil), Şahin (olasz), Weiland (kanadai).

Argentína: Brussino 4, Campazzo 18, Delia 4, Garino 15, Scola 20, Caffaro, Deck 13, Fjellerup 2, Galizzi 2, Laprovittola 8, Redivo, Vildoza 11. Szövetségi kapitány: Sergio Hernández.

Szerbia: Bogdanović 21, Jokić 16, Jović 7, Lučić 12, Raduljica, Birčević, Bjelica 18, Gudurić 5, Marjanović, Micić 5, Milutinov, Simonović 3. Szövetségi kapitány: Aleksandar Đorđević.