FÉRFI VB

Az első vereség

Először szembesült komoly ellenállással Szerbia a kínai férfi kosárlabda világbajnokságon, a Vuhan városában tartott középdöntős J csoport döntőjének számító összecsapáson Spanyolország volt az ellenfél, amely végül 81:69-es diadalt aratott.

Jól kezdett Aleksandar Đorđević csapata, az első negyed hajrájában kilenc ponttal is vezetett Jović labdaszerzése után (20:11, a negyed végén 20:13). Nem tartott azonban sokáig az előny, a Rubio vezette hispánok hamar visszajöttek, és a második negyedet 15 ponttal nyerve (32:17) nagyot fordítottak az eredményen (a nagyszünetben 37:45). A szerb mélyrepülés a harmadik tíz perc vége felé állt csak meg, a dobás gyengélkedett, a triplázás gyatrán ment, így egy pillanatban 21 is volt közte (42:63), ehhez képest sikernek számított 56:67-tel fordulni a zárónegyedre. Itt a szerbek tartani tudták ezt a különbséget, de 8 pontnál közelebb (69:77) nem tudtak zárkózni. Az egész tornán a csapatot hátán vivő Bogdanović 26 ponttal, 10 lepattanóval és 6 gólpasszal zárt, rajta kívül senki sem érte el a 10 pontot. A legjobb spanyol Rubio 19, Claver 14, Marc Gasol 11 pontig jutott.

A negyeddöntőben Argentína lesz Szerbia ellenfele.