FÉRFI VB

Megvan a csoportelsőség

Az első komoly kihívás elé nézett Szerbia a kínai vb-n az olaszok elleni összecsapáson, amely a D kvartett döntőjének számított, miután korábban mindkét gárda fölényesen verte a gyengébb ellenfeleket. Aleksandar Đorđević tanítványai 92:77 arányban nyertek, aminek a következő körre nézve is jelentősége van, hiszen a csapatok továbbviszik az első körben szerzett pontokat.

Támadó szellemű játékkal kezdtek a felek, a szerbek hamar kialakították az előnyt. A főszerepet most is Bogdan Bogdanović játszotta, aki az első negyedben sorban rámolta be a triplákat, de társai is szépen kivették részüket a termelésből. A túloldalon az oklahomai Gallinari emelkedett ki. A szerbek az első negyedet 5 (28:23), a másodikat 3 ponttal nyerték meg (22:19), a félidőben így 8 volt közte (50:42). A harmadik negyed elejét megnyomták az olaszok, Gallinari triplájával 2 pontra is feljöttek (53:55), de a sorozatuknak hamar vége lett, a Sasok stabilizálták védelmüket, végül ezt a játékrészt is behúzták (20:15, 70:57). Az utolsó negyedben nem került veszélybe a győzelem, sőt, a Sasok tovább növelték előnyüket, és 15 pontos diadalt ünnepeltek. Bogdan a legjobb dobóként 31 pontig jutott.

A következő körben a spanyolok, a Puerto Ricó-iak és az olaszok lesznek a szerbek ellenfelei, a kvartett első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

Eredmények, 3. forduló, A csoport: Lengyelország–Elefántcsontpart 80:63, Venezuela–Kína 72:59. A csoport végeredménye: Lengyelország 6, Venezuela 5, Kína 4, Elefántcsontpart 3 pont. B csoport: Nigéria–Dél-Korea 108:66, Argentína–Oroszország 69:61. A csoport végeredménye: Argentína 6, Oroszország 5, Nigéria 4, Dél-Korea 3 pont. C csoport: Puerto Rico–Tunézia 67:64, Spanyolország–Irán 73:65. A csoport végeredménye: Spanyolország 6, Puerto Rico 5, Tunézia 4, Irán 3 pont. D csoport: Angola–Fülöp-szigetek 73:73, h. u. 84:81, Szerbia–Olaszország 92:77.