2024. április 24., szerda
SZABADKAI SPORTHÍREK

Győzelem a rangadón

A Spartacus labdarúgónői a Szuperliga 2. fordulójában 3:0 arányú győzelmet arattak Belgrádban a Crvena zvezda felett. A Kék Galambok góljait Haley, Delgadillo és Matić szerezték. A többi eredmény: Sloga–Radnički 1923 5:1, Požarevac–Mašinac 1:6, Zemun–Vojvodina 2:0.

A Spartacus súlyemelői nyerték a 34. Szabadka-kupát, amelyen a szerbiai csapatok (Banjica, Hercules, zombori Radnički, Spartacus) mellett az eszéki Slavonija, a Pécs, az aradi Amefa és a szlovéniai Domžale legjobbjai vettek részt. Csapatban a Kajdocsi Tamás, Kajdocsi Tivadar, Rozsnyik Ervin alkotta Spartacus végzett az élen 1060 ponttal, megelőzve a 897 pontos bácsi Herculest és a 816 pontos Banjicát. Egyéniben a Sinclair-táblázat alapján a 373 pontos (140+170, 310 kg) Rozsnyik Ervin nyerte meg a versenyt, a második helyen a pécsi Gyurkovics Ferenc (156+180, 336 kg, 365 pont), a harmadikon pedig Kajdocsi Tamás (155+186, 341 kg, 346 pont) végzett. A többi szabadkai versenyző közül Kajdocsi Tivadar (140+185, 325 kg, 340 pont) az 5., Haskó Viktor (90+125, 215 kg, 266 pont) a 13., Hődör Patrik (78+91, 169 kg, 238 pont) a 17., Pásztor Filip (70+95, 165 kg, 214 pont) a 22. helyen zárta a versenyt.

A hétvégén a Palicsi-tavon tartották meg az 57. vajdasági nyílt evezősbajnokságot, amelyen négy ország (Magyarország, Horvátország, Észak-Macedónia, Szerbia) tizenöt klubjának több mint kétszáz hajója állt rajthoz. A legeredményesebb csapatnak az újvidéki Danubius 1885 bizonyult 89 ponttal, megelőzve a 79 pontos Szolnoki Sportcentrum és az 58 pontos, tavalyi győztes Crvena zvezda együttesét. A házigazda Palicsi Evezősklub 43 ponttal az 5. helyen végzett. A házigazdák 5 arany-, 10 ezüst- és 11 bronzérmet nyertek a két nap során, a Duna-kupa keretében pontozott futamokon pedig a palicsiak a lehetséges négyből két serleget nyertek.

Čačakon tartották meg a kerékpározók hegyi és kritérium országos bajnokságát. A hegyi futamban a Spartacus tagjai közül Nikolina Perčić (1,5 km) és Mark Perčić (4 km) a 3., Mihajlo Bolić (4 km) az 5., Marko Tikvicki (1,5 km) a 9., Stefan Jasić (2 km) a 10., Miskolci Bálint (3 km) pedig a 15. helyen végzett. A kritériumfutamok során Nikolina Perčić (2,6 km) aranyérmet nyert, Mark Perčić (19,5 km) a 2., Stefan Jasić (5,2 km) a 4., Mihajlo Bolić (19,5 km) az 5., Marko Tikvicki (2,6 km) a 8., Miskolci Bálint (11,7 km) pedig a 15. helyen zárt.

Hat ország kilencven csapatának részvételével tartották meg a Szabadka Trófeája elnevezésű nemzetközi utánpótlás-labdarúgótornát a 7 és 12 év közötti gyermekekből álló csapatok számára. A győztesek a következők, U7: Spartacus. U8: doboji Ačko. U9: Vojvodina. U10: Partizan. U11: zombori Spektar. U12: zombori Spektar.