Tornagyőzelem Görögországban

Harmadik meccsét is megnyerte a görögországi Akropolisz-kupán a kínai vb-re alapozó Szerbia válogatottja. Aleksandar Đorđević tanítványai a felkészülési torna utolsó fordulójában a házigazdát verték hosszabbítás után, 85:80 arányban. Bogdanović ihletett formába lendülve 28-ig jutott, Bjelica 18, Milutonov 14 pontot dobott, Jokić nem lépett pályára, előre egyeztetett személyes okok miatt.

Minőségi kosárlabdát játszottunk, főleg a második félidőben. A játékosok egyéni- és csapatszinten is remek taktikai felkészültséget mutattak. A győzelem kulcsa a támadójátékunk széles repertoárja mellett a védekezésünkben volt, jól tudtuk megállítani a görögök gyors letámadásait. Sikeres tornát zártunk“ – összegzett Đorđević.

A csapatkapitány, a litvánok ellen lesérült Miloš Teodosić állapotáról továbbra is annyit lehet tudni, hogy az irányító egészségügyi csizmát hord a bal lábán, az orvosi stáb minden erejével arra törekszik, hogy a játékos el tudjon utazni Kínába.