2024. április 18., csütörtök
BAJNOKOK LIGÁJA

Vendégek napja

A Bajnokok Ligája selejtezősorozatának 3. fordulójában szerda este öt mérkőzést rendeztek, négy mérkőzésen pedig a vendégek győzedelmeskedtek. A legnagyobb előnyre a norvég Rosenborg tett szert, amely Szlovéniában a Maribor ellen játszott. Bár az első félidőben nem sok történés volt, a második játékrészben kiszakadt a gólzsák és bő húsz perc alatt négy gólt is láthatott a közönség. A norvég csapat 3:1-re nyert idegenben, így kényelmes helyzetből várhatják a visszavágót. Az osztrák LASK a svájci Baselt verte 2:1-re, a Başakşehir pedig a görög Olimpiakosztól kapott ki egy góllal egy meglehetősen feszült meccsen. A vendégek az 53. percben lőtték a találkozó egyetlen gólját, tíz perccel a rendes játékidő vége előtt pedig emberelőnybe került az Olimpiakosz. Az egyenlítési lehetőség mégis adott volt az európai kupatapasztalattal nem rendelkező török gárda előtt, ugyanis a 92. minutumban kezezés miatt tizenegyeshez jutott a hazai együttes. Bár a mondás szerint büntetőt jól védeni nem lehet, csak rosszul rúgni, ebben az esetben mégis érdemes kiemelni José kapus teljesítményét, aki óriási bravúrral mentette meg a görögöket. A Porto végig uralta a mérkőzést az orosz Krasznodar ellen, ám gólt csak a hajrában sikerült szereznie a portugál csapatnak. A játéknap egyetlen döntetlenjét a Kolozsvár és Celtic játszotta, az 1:1-es végeredmény azonban itt is inkább a skótoknak kedvez.

NŐI BL

Szabadkai tűzijáték a rajton

Gólzáporos győzelemmel kezdte a női BL selejtezőit a Spartacus együttese, BorisArsić tanítványai ugyanis az 5. csoport nyitómérkőzésén 12:0-ra verték a kvartett leggyengébb tagját, a moldáv Anenii gárdáját. A szabadkaiaknál három olyan játékos is eredményes tudott lenni, akik a nyár folyamán érkeztek a Kék Galanbokhoz: a kanadai Kayla Adamek és az amerikai Myra Delgadillo háromszor, míg a szintén amerikai Marian Williams kétszer vette be az ellenfél kapuját. A csoport másik mérkőzésén a pozsonyi Slovan ráijesztett a Ferencvárosra, a házigazdák a 33. percben a vezetést is megszerezték, a nagyobb játékerőt képviselő zöld-fehérek azonban a folytatásban fordítani tudtak, és a végén Kocsán Petra, Aleksić Marija és Diószegi Fanni góljaival 3:1-s győzelmet ünnepelhettek. Az első körben a régió csapatai közül a legnagyobb sikert a koszovói bajnok érte el, a Mitrovica együttese ugyanis 2:1 arányban legyőzte a kolozsvári Olimpiát. A mérkőzés előtt az erdélyi csapat számított toronymagas esélyesnek, amit jól mutat az is, hogy a fogadóirodák a mitrovicai hölgyek győzelmére negyvenszeres (!) pénzt kínáltak.