Szabadkai siker Csantavéren

Csantavéren a hétvégén immár negyedik alkalommal tartották meg a fiatalon elhunyt labdarúgóról, Tomislav Vukovról elnevezett emléktornát, melyen ezúttal is az a négy klub vett részt, melyekben a 25 évet élt sportoló a pályafutása során megfordult. A szombati elődöntőkben a Szabadka gárdája 2:1 arányban győzte le a györgyénieket, a Csantavér–Žednik összecsapáson pedig a hazaiak egészen a hajráig 1:0-ra vezettek Horvát Killián fejesgóljával, a nagyfényiek azonban az utolsó percekben fordítani tudtak. A vasárnapi helyosztókon előbb a Đurđin együttese 4:1-re verte a csantavérieket, majd következett a torna döntője, ahol a Szabadka 2:1-s győzelmet aratott a Žednik csapata felett. A hétvégén egyébként a csantavéri emléktorna mellett több felkészülési mérkőzést is játszottak a Tisza menti régióban: a hatéves kényszerszünet után újjáalakult zentagunarasi Slavija Oromon vendégszerepelt, ahol a kékmezesek Fehér Bence, Mitić Aleksandar (2) és Slajher Edvárd találataival 4:1-s győzelmet ünnepelhettek. A Tisza menti liga legutóbbi idényének ezüstérmese, a Tornyos gárdája a zentaörsi Hajdukot fogadta, amely már 2:0-ra is vezetett, ám a piros-fehéreknek Csernák Róbert és Barna Zsolt góljaival sikerült 2:2-re alakítani az eredményt. A Szabadkai Körzeti Liga rajtjára készülő Zenta csapata néhány nap leforgása alatt kétszer is megmérkőzött az adaiakkal, az AFK elleni győzelmek alkalmával (2:0,5:0) a zentaiak egyik újonca, Sárközi Krisztián három gólt is szerzett egykori csapata ellen.