SZUPERLIGA

Vendéggyőzelem tíz emberrel

Szabadka: Spartacus–TSC 1:2 (1:1)

Városi stadion, 3500 néző, vezette: Gajdobranski (Újvidék). Góllövők: Obradović a 40., illetve Lukić (11-esből) a 3. és Milićević a 74. percben.

Spartacus: Ostojić, Jočić (Jamamoto), Tekijaški, Srećković (Denković), Šormaz, Milošević, Dunđerski, Obradović, Tufegdžić (Mladenović), Marčić, Otašević.

TSC: Filipović, Varga, Skopljak, Tomanović, Tumbasević, Milićević, Szilágyi (Galić), Ponjević, Antonić, Arsenijević (Duronjić), Lukić (Babić).

Tovább szárnyal az újonc TSC! Szabó Zoltán fiai az észak-bácskai rangadón a második félidőben tíz emberrel játszva legyőzték a Spartacust, és elvitték a teljes zsákmányt a városi stadionból. A vendégek már a 3. percben vezetéshez jutottak, amikor Tomanović labdája után Tumbasević tört be a tizenhatosba, ahol Ostojić szabálytalankodott vele szemben, a jogosan megítélt büntetőt pedig Lukić váltotta góllá. A 8. percben adódott az első lehetőség a szabadkaiak előtt, de Šormaz elől Filipović mentett. A 16. percben megduplázhatta volna előnyét a TSC, miután Szilágyi becsapta a kapujából kifutó Ostojićot, a hálóba tartó labdát azonban Dunđerski a mezőnybe rúgta. Húsz percnyi játékot követően a hazaiak fokozatosan átvették a kezdeményezést, és előbb Tufegdžić és Srećković egymást zavarták a topolyai kapu előtt, majd néhány perccel később pedig utóbbi szabadrúgása szállt alig fölé. A 40. percben Srećković fejese elakadt Vargában, a játékvezető elsőre továbbot intett, majd a tiltakozó szabadkai kispad nyomására – Vladimir Gaćinović, a szabadkai csapat vezetőedője szövegelésért piros lapot kapott –, valamint a negyedik játékvezető jelzésére kezezés miatt büntetőt ítélt a hazaiaknak. A labdához Obradović állt, kinek lövését előbb védte Filipović, a kipattanót azonban a Spartacus játékosa a hálóba fejelte. A 45. percben a tizenegyesnél már besárgult Varga túl szigorúan megkapta második sárga lapját, és a TSC a második félidőre tíz emberre fogyatkozott. Ez azonban a játék képén mit sem változtatott, hiszen a hazaiak erejéből néhány távoli lövésen kívül komolyabb helyzetre nem tellett. A mindent eldöntő találat a 74. percben született, amikor egy gyors támadás végén Milićević mesterien tekert a jobb felső sarokba, megszerezve csapata harmadik győzelmét a Szuperligában.

A mérkőzés előtt Nikola Simović, a Spartacus Labdarúgóklub elnöke berámázott mezt nyújtott át Branimir Jočićnak, a szabadkai csapat játékosa ugyanis századik alkalommal lépett pályára a Spartacus színeiben.

Szuperliga, a 3. fordulóvasárnap esti mérkőzései: Spartacus–TSC 1:2, Partizan–Mačva 4:0, Čukarički–Radnik 1:0.