Futás a hegymászó emlékére

A győztesek között a leggyorsabbak (Fotó: Benedek Miklós)

A szabadkai hegymászó, Dren Mandić 2008. augusztus elsején vesztette életét a Himaláján. A sportemberre való emlékezés jegyében csütörtökön késődélután immár tizenegyedik alkalommal rendezték meg a Dren Mandić-emlékfutamot, amelyen ezúttal csaknem 120 versenyző vett részt nemcsak Szabadkáról, hanem a környező településekről, Zomborból, Topolyáról, Zentáról, sőt még Újvidékről is érkeztek futók, akik teljesíteni szerették volna a 8240 méteres távot a Palicsi-tó mellett. A rendezvény főszervezője a palicsi Tron Atlétikai és Szabadidősportklub volt, és a versenykiírás szerint a táv azért 8240 méter, mivel Dren Mandić ebben a magasságban vesztette életét. A futam előtt egyperces néma csenddel emlékeztek meg a hegymászóról, akinek jelentős szerepe volt a főszervező klub megalapításában. A futam rajtja és célja is a Vigadó mellett volt, és a futóknak három kört kellett teljesíteniük.

A futamon mind a férfiak, mind pedig a nők mezőnyében az abszolút első három helyezett állhatott fel a dobogóra. A nők mezőnyében az első helyen a zombori Tijana Kabić végzett 34:14-es időeredménnyel, míg második helyezett a szintén zombori Bojana Marić lett, harmadik helyen pedig a szabadkai Sabina Klbeček ért célba. A férfiak mezőnyében a zentai Nagy Gellért Béla állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára 29:29-es eredménnyel, míg a második helyezett a szabadkai Maksim Puškar lett, harmadikként pedig a topolyai Becskei Dániel ért célba.