SZUPERLIGA

Magabiztos győzelmével élre állt a TSC!

Zenta: TSC–Mladost 5:1 (3:0)

Városi stadion, 800 néző, vezette: Đorđić Miloš (Belgrád). Gólszerzők: Lukić a 10., Antonić a 16., Szilágyi a 45+3., Tumbasević a 49., Sinkovits a 73., illetve Correia a 72. percben.

TSC: Filipović, Varga (Balázs, 82.), Skopljak, Tomanović, Tumbasević, Milićević, Szilágyi, Ponjević, Antonić, Arsenijević (Duronjić, 62.), Lukić (Sinkotvits, 73.).

Mladost: Rosić, Milošević I. (Pešić, 75.), Jovanović, Odita (Correia, 67.), Radivojević, Andrić, Leković, Milošević B., Pavlović, Stojanović (Obrovac, 46.), Šatara.

A TSC magabiztos játékkal 5:1-re nyert hazai pályán a lučani Mladost ellen. A zentai stadionban körülbelül 800 néző biztatta a topolyai futballklubot, amely már a 10. percben megszerezte a vezetést. Az első gól szerzője Lukić volt, aki tizenegyesből talált be, miután a vendégek játékosa, Šatara a tizenhatoson belül buktatta Vargát. A játékvezető a piros lapot is felmutatta, így a Mladost csaknem az egész meccset emberhátrányban játszotta. A második gólra sem kellett sokat várni, a 16. percben Antonić volt eredményes. A verőfényes napsütésben a Kék Betyárok szurkolói rigmusokkal biztatták kedvenc együttesüket, az első félidő végén újabb jogos büntetőt kapott a topolyai csapat. Ezúttal Szilágyi állt a labda mögé, aki a tizenegyest elhibázta ugyan, de a kipattanót könnyedén rúgta a kapu közepébe. A szünet után a Topolyához újonnan érkezett Tumbasević alakította 4:0-ra az eredményt. A 70. perc után Correia megszerezte a vendégek becsületgólját, időközben a TSC-nél pályára lépett Sinkovits, s ha már így tett, első labdaérintéséből meglőtte szezonbeli első találatát. A hátralévő bő negyedórában nem változott az eredmény. A TSC 5:1-re nyert, két forduló után pedig hibátlan teljesítménnyel 6 pontos a szerb Szuperligában, ahol jobb gólkülönbséggel még a címvédő Crvena zvezdát is megelőzi. A topolyai kék-fehérek a következő fordulóban Szabadkán vajdasági rangadót játszanak a Spartacusszal, két hét múlva pedig az El-résztvevő Čukarički látogat Zentára.

A 2. forduló: Mačva–Inđija 2:2, Radnik–Spartacus 4:0, TSC–Mladost 5:1, Proleter–Voždovac 2:2, Crvena zvezda–Radnički (N) 2:0, Napredak–Vojvodina 0:2. A Javor–Partizan, illetve a Rad–Čukarički találkozót elhalasztották.