SZUPERLIGA

Történelmi győzelem a tetőn

A TSC fővárosi diadallal kezdte meg a szereplését a legmagasabb rangfokozatban – A Spartacus is belgrádi csapat ellen fordított

Belgrád: Voždovac–TSC 1:2 (0:0)

Voždovac-stadion, 600 néző, vezette: Milanović Miloš (Ćuprija). Gólszerzők: Stojčev a 70., illetve Tomanović az 55. és Szilágyi a 75. percben.

Voždovac: Ilić – Bosančić, Jevtić, Karišić (Nišić, 64.), Kovačević – Lasickas (Stojčev, 52.), Masović, Mihajlov, Mikić, Nikolić – Živković (Jakovljević, 81.).

TSC: Filipović – Varga, Skopljak, Antonić, Ponjević – Tomanović, Tumbašević, Arsenijević (Duronjić, 69.), Milićević – Lukić (Rovčanin, 76.), Szilágyi (Galić, 86.).

Szilágyi gyönyörű góllal nyerte meg a meccset csapatának (Fotó: TSC)

Története első győzelmét jegyezte a Szuperligában a topolyai TSC pénteken este a belgrádi Voždovac elleni mérkőzésen. Az I. ligából frissen feljutott vajdasági gárda teljesen megérdemelten zsebelte be a három pontot. A topolyaiak végig aktívabbak voltak a mérkőzésen, Szabó Zoltán vezetőedző kétcsatáros játéka kifizetődő volt. A TSC többet birtokolta a labdát, magához ragadta a kezdeményezést, s már az első félidőben számos helyzetet kidolgozott az együttes. A szünetre ennek ellenére 0:0-s döntetlennel vonultak el a csapatok, a második játékrészben azonban három gól is született a különleges helyszínen lejátszott meccsen. A vendéglátók műfüves pályája ugyanis egy bevásárlóközpont tetején kapott helyet. A második félidőben csapatkapitányhoz méltóan Tomanović szerezte a TSC első szuperligás gólját. A középpályás egy magasra felrúgott labdát fejelt el a kapus kezei elől, Ilić hiába reklamált, a találat teljesen szabályos volt. A vendégek előtt több nagy lehetőség adódott, a labda a kapufán is csattant, a 70. percben azonban Stojčev lecsúszott beadása Filipović hálójában kötött ki. Nem sokáig állt döntetlenre az összecsapás: Szilágyi öt perccel később gyors kontratámadás végén jobb külsővel lőtt a kapuba. A TSC 2:1-re nyert, a második fordulóban a lučani Mladost következik.

Szabadka: Spartacus–Rad 2:1 (0:1)

Szabadkai városi stadion, 500 néző, vezette: Široki Zoran (Smederevo). Gólszerzők: Obradović a 66., Vidaković a 80., illetve Trifunović a 45. percben.

Spartacus: Ostojić – Denković (Srećković, 79.), Đunđerski, Jočić, Marčić (Vidaković, 45.) – Milošević, Mladenović, Obradović, Otašević – Tekijaški, Tufegdžić (Šormaz, 46.).

Rad: Marković – Bašanović, Jagodić, Jovanović, Kasalica (Živković, 71.) – Mladenović (Ilić, 87.), Petrović, Šipčić, Smiljanić – Stević, Trifunović M. (Trifunović V., 63).

Gólhelyzetben a Spartacus (Dejan Vuković felvétele)

Jól kezdett a Spartacus hazai pályán. A belgrádi Rad elleni mérkőzésen Obradovićék hátrányból fordítottak. A szabadkaiak még az első félidő végén kerültek hátrányba, a második félidőben azonban jobban játszottak. Obradović egyenlítő gólja után Vidaković hajrábeli találatával fordítottak.

Szuperliga, 1. forduló: Voždovac–TSC 1:2, Spartacus–Rad 2:1, Crvena zvezda–Javor 2:0, Mladost–Radnik 2:1, Čukarički–Napredak 1:0, Vojvodina–Mačva 3:1, Inđija–Partizan 0:1, Radnički (N)–Proleter 3:0.

A következő fordulóban: Javor–Partizan, Mačva–Inđija, Napredak–Vojvodina, Rad–Čukarički, Radnik–Spartacus, TSC–Mladost, Proleter–Voždovac, Crvena zvezda–Radnički (N).