2024. március 29., péntek

Györe László az umagi tenisztorna elődöntőjében

Az elődöntőben Balázs Attila lesz az ellenfele

Györe Lászlónak, úgy tűnik, csak maratoni mérkőzések árán adatik meg, hogy eredményt könyveljen el az aktuális megmérettetéseken.

Ma sikerült bejutnia az 524 ezer euró összdíjazású umagi salakpályás férfi tenisztorna elődöntőjébe, miután egy csaknem 2 óra és 45 percen át tartó meccsen legyőzte az argentin Leonardo Mayert. Györe 2:1 arányban (6:4, 6:7, 6:3) diadalmaskodott felette.

Az elődöntőben egyébként a magyar Balázs Attila lesz az ellenfele, aki három szettben legyőzte az olasz Stefano Travagliát. Balázs és Györe az eddigiekben egyszer találkozott egymással, még 2017 szeptemberében mérték össze erejüket, a genovai salakpályás challenger-torna nyolcaddöntőjében 6:3, 6:3-ra Balázs nyert.

Nem volt egyszerű a zentai teniszező negyeddöntőbe vezető útja sem. Paolo Lorenzit verte meg egy ugyancsak maratoninak számító 2 óra 44 percig tartó mérkőzésen. Györe 6:3, 3:6, 6:4 arányban nyert az olasz ellen.