2024. április 24., szerda
JUNIOR NŐI EB

Az oroszokkal a döntőért

A csoportkör után a két középdöntős mérkőzést is makulátlanul teljesítette a magyar junior női kézilabda-válogatott a hazai rendezésű Eb-n, hiszen Norvégia után Romániát is simán verte (31:21). A tavalyi korosztályos világbajnok gárda a teljes kontinenstornán az egyedüli lett, amely minden egyes meccsét megnyerte az elődöntőig vezető úton. Itt az egyik nagy trófeaesélyesnek tartott orosz csapat lesz az ellenfél.

Vlagyimir Golovin lányai kiegyenlített első félidő (12:11) után esélyt sem hagytak a románoknak, a lehengerlő második félidőnek köszönhetően végül tízgólos különbséggel ünnepeltek.„Kicsit túlizgultuk az első játékrészt, sok hibát követtünk el, viszont a második félidőben már sokkal jobban kézilabdáztunk. Úgy érzem, erőnlétileg múltuk felül a románokat” – magyarázta Golovin.

A másik középdöntős csoportból Oroszország mellett Hollandia jutott a négy közé.

Az elődöntők párosítása: Magyarország–Oroszország (ma 18 óra), Hollandia–Norvégia (20.30).