2024. március 29., péntek
BAJNOKOK LIGÁJA

Keserédes győzelem

Jelenet a Fradi–Ludogorec mérkőzésről (Fotó: MTI)

Első nemzetközi mérkőzését nyerte meg Szerhij Rebrov a Ferencváros kispadján. A Ludogorec elleni BL-selejtezőn parádésan kezdett a Fradi, rögtön az első támadásból gólt szerzett a magyar csapat. A vendégek 4–3–3-as felállása egyértelműsítette, hogy idegenbeli gól nélkül nem akarnak távozni a Groupama Arénából. A Ludogorec átvette a meccs irányítását, és még az első félidőben egyenlített a bolgár együttes. A szünet után újfent a zöld-fehéreknél volt többet a labda, Tokmac Nguen bal oldali beadásából Zubkov volt eredményes. A Ferencváros 2:1-es előnyből várhatja a visszavágót, Bulgáriában azonban kétségkívül nehéz dolga lesz a magyar bajnoknak.

AFRIKA-KUPA

Megint a VAR…

A videobírós rendszer a bevezetése óta rengeteg kritikát kapott, s nincs ez másképpen az Afrikai Nemzetek Kupáján sem. A kontinenstorna negyeddöntőjében Szenegál 1:0-ra verte Benint, míg Nigéria 2:1 arányban múlta felül Dél-Afrikát. Bár a nigériaiak továbbjutottak, GernotRohr szövetségi kapitány nem volt teljesen elégedett a mérkőzés alakulásával. „Öt percig vártunk arra, hogy eldöntsék, gól vagy nem gól, ez nagyon nehéz volt a futballistáim számára” – méltatlankodott a 66 éves edző.