2024. április 23., kedd

Egy szettre az elődöntőtől

Magyarország serdülőfiú-válogatottja vezetett a negyeddöntőben Németország ellen, és mindössze egy szettre volt az elődöntőtől az ostravai utánpótlás-Európa-bajnokságon. A Huzsvár Erik, Balogh Bence kettős remekül kezdett, és 2:1-re vezetett a mérkőzésen, Huzsvár pedig kétszettes hátrányból egyenlített az európai ranglistán negyedik pozíciót elfoglaló Mike Hollo ellen. A döntő játszmában a magyar fiatalnak sajnos nem volt esélye, s 11:3-ra kikapott ellenfelétől. A 2:2-nél mindent eldöntő párharcon Felix Kohler simán verte Baloghot, így tegnap este az 5–8. helyért küzdöttek tovább a serdülő fiúk. A szerb fiúk a 21–24. pozícióért játszanak. Ugyanebben a korosztályban a magyar lányok a főtáblán szintén Németországtól szenvedtek vereséget, ezt követően Görögországot múlták felül 3:0-val, így az 5–8. helyért harcolnak, a szerbiai csapat pedig Portugáliával mérte össze erejét a 17–20. pozícióért való harcban.

Az ifiknél az András Csaba, Both Olivér, Juhász Patrik felállású válogatottnak az oroszok parancsoltak megálljt a legjobb 16-ban, a moldovaiak legyőzésével azonban a 9–12. helyért játszanak, a Levajac Dimitrije fémjelezte Szerbia pedig Portugáliát ütötte ki nagy csatában 3:2-re, így Szlovákiával pingpongoznak a 9. helyért. A lányoknál Szerbia és Magyarország is egy vereséggel és egy győzelemmel szerepelt a 16 között, lapzárta után a 9–12. helyért asztaliteniszeztek.

Az egyéni és páros küzdelmek pénteken rajtolnak a csehországi kontinensviadalon.