A Kanizsa sikeres rajtja

A Szerbiai Hosszútávúszó Szövetség szervezésében a 2019-es év első nyílt vízi versenyét a Nagybecskerek melletti Peskara-tavon tartották meg, amelyen 63 úszó vett részt. A korcsoportos verseny 3000 méteren zajlott. A férfiak mezőnyében az abszolút győzelmet a szabadkai Borislav Fermanović szerezte meg 33:48:49 perces idővel, a női abszolút győztes az újvidéki Marija Stanić lett 37:12:74 perces idővel.

A korcsoportos versenyen a Kanizsa úszói nyolc érmet nyertek. Első helyezést ért el Muhi Ádám, György Dávid és Mészáros Etelka, második helyen végzett Balog Kornél, Magosi Réka és Bognár Csilla, harmadik pedig Fábián Tamás és Bicskei Noémi lett. A zentaiak közül Csábi Krisztina korcsoportjában a második lett.