2024. március 29., péntek

Drámai befutó 110 gáton

Nem lehetett panasza a rabati közönségnek a Gyémánt-liga vasárnapi állomásán, a futók alaposan kiszolgálták az igényeket. A két etióp, Genzebe Dibaba és Getnet Wale is a világ idei legjobbjával rukkult elő, előbbi a nők 1500 méteres versenyét, utóbbi pedig a 3000 akadályt nyerte. Igaz, eddig is ők voltak a listavezetők, ám Dibaba csaknem egy másodpercet faragott az idei legjobbjából, Wale pedig 12 századdal javította meg tíz nappal ezelőtti teljesítményét.

A legnagyobb izgalmat a 110 méter gát befutója szolgáltatta, úgy tűnt, Omar McLoad magabiztosan nyeri a futamot, ám az utolsó gáton hibázott, elesett, sőt, a mellette érkező Szergej Subenkovot is kibillentett, a semleges színekeben induló orosz viszont olyan szerencsésen zuhant át a célvonalon, hogy versenyrekorddal (13,12 mp) nyert.

Véget érni látszik a sprinter Andre De Grasse rossz sorozata, az utobbi két évben sérülések sorozatával küszködő kanadai 200 méteren idei legjobbjával (20,19) győzte le a világbjnok Ramil Guliyevet.

A sorozat június 30-án Eugene-ban folytatódik.

Győztesek, férfiak, 200 m: Andre De Grasse (kanadai) 20,19 mp. 800 m: Nijel Amos (botswanai) 1:45,57 p. 110 m gát: Szergej Subenkov (orosz, semleges színekben) 13,12 mp. 3000 m akadály: Getnet Wale (etióp) 8:06,01 p. Magasugrás: Bohdan Bondarenko (ukrán) 228 cm. Távolugrás: Juan Miguel Echevarría (kubai) 834 cm. Diszkoszvetés: Daniel Stahl (svéd) 69,94 m. Nők, 100 m: Blessing Okagbare (nigériai) 11,05 mp. 400 m: Szalva Eid Naszer (bahreini) 50,13 mp. 800 m: Nelly Jepkosgei (kenyai) 1:59,50 p. 1500 m: Genzebe Dibaba (etióp) 3:55,47 p. Rúdugrás: Sandi Morris (amerikai) 482 cm. Diszkoszvetés: Yaime Pérez (kubai) 68,28 m.