Fucsovics a negyeddöntőben búcsúzott

Fucsovics Márton két játszmában kikapott a kanadai Milos Raonićtól a 754 540 euró összdíjazású, stuttgarti füvespályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

A rangsorban 52. magyar teniszező és a világranglistán 18. riválisa pályafutása során másodszor találkozott: első alkalommal egy éve, ugyanezen a tornán csaptak össze, akkor Raonić a nyolcaddöntőben 6:2, 6:4-re győzött.

Mostani mérkőzésüket rosszul kezdte a nyíregyházi teniszező, rögtön az első adogatójátékát elveszítette a rendkívül jól szerváló ellenfelével szemben. Fucsovics a 37 percig tartó első szettben egyszer eljutott ugyan bréklabdáig, de azt nem tudta kihasználni, így hátrányba került.

A második játszmában 3:3-ig fej fej mellett haladtak a játékosok, ekkor Raonić ismét el tudta venni Fucsovics szervajátékát, a magyar teniszezőnek pedig ezt követően egyetlen fogadópontot sem sikerült nyernie, így 1 óra 13 perc után búcsúzott.