2024. április 16., kedd
SZUPERLIGA

A Banat és a Novi Sad a bajnok

Bojan Crepulja két győzelme sem volt elég ahhoz, hogy a Radnički megállítsa a címvédőt. A Banat az odavágó 4:1-es sikere után a visszavágón 4:2-vel múlta felül az újvidéki csapatot, így a nagybecskerekiek vesztes mérkőzés nélkül nyerték meg a Szuperliga 2018/2019-es kiírását. A székvárosban a Vojvodina Sport- és Üzletközpontban szép számú közönség gyűlt össze a döntőre, ahol 2:2-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, ezt követően azonban Marko Petkov és Đorđe Borčić is megnyerte saját meccsét. A Banat hatodik bajnoki címét ünnepelhette.

A nőknél csak azért nem beszélhetünk címvédésről, mert a tavalyi botrányos finálé utózöngéi az idei szezont is végigkísérték. A Novi Sad kettős győzelemmel (4:1, 4:0) győzte le a törökkanizsai Obilićet. Surján Szabina és Zoja Novikova könnyedén hozták a kötelezőt, a legnagyobb rangadót pedig Makszuti Anetta és Izabela Lupulescu játszotta. Az ötjátszmás meccsen kétszer is minimális különbség döntött Lupulescu javára, aki 19:17-tel és 12:10-zel fordította meg a találkozót 2:1-es szetthátrányból. Tijana Jokić szintén hatalmasat küzdött, ő 2:0-ról fordított Dragana Vignjević ellen. Az újvidékiek több mint 300 néző előtt Magyarkanizsán ünnepelhették az újabb titulust, amely a fináléra készített győzelmi pólójuk alapján a negyedik elsőségüknek számít.