2024. március 29., péntek

Đoković nyert Madridban!

A világranglista-vezető Novak Đoković nyerte meg a madridi salakpályás tenisztornát, miután a mai férfi fináléban két játszmában legyőzte Sztefanosz Cicipaszt

Novak Đoković 2-0 nyerte a madridi ATP 1000-es torna döntőjét, a görög Sztefanosz Cicipasz ellen. Đoković sokkal agresszívabban játszott, mint görög ellenfele.

A szerb sztár az első és a második szettben is egyszer vette el görög riválisa adogatójátékát, a sajátjaira pedig nagyon "vigyázott", így alig másfél óra alatt megnyerte a mérkőzést.
Đoković 2011 és 2016 után harmadszor nyert a spanyol fővárosban, egyúttal idei második tornagyőzelmét aratta. Az elsőt a januári ausztrál nyílt bajnokság óta. Mostani a 33. Masters 1000-es győzelme volt, amivel beállította Rafael Nadal rekordját.

A szerb teniszező  4170 pontra növelte előnyét a világranglistán és így a második helyen áll, Rafael Nadal előtt.

Đoković pályafutása során összesen 74 címet nyert , a spanyol fővárosban  háromat.