KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS – EURÓPA-LIGA

Történelem, angol módra

Kepa lábbal hárította Hinteregger tizenegyesét (Fotó: Beta/AP)

Az európai kupasorozatok történetében első alkalommal kerültek be két fináléba is egy nemzetből való csapatok. A Bajnokok Ligájában a Liverpool és a Tottenham is fantasztikus hajrát nyomott az elődöntőben, az Európa-ligában pedig az Arsenal és a Chelsea került a fináléba.

Az Ágyúsok kettős győzelemmel ütötték ki a Valenciát. Az odavágó 3:1-es sikerén felbuzdulva Unai Emery csapata most sem könyörült a Denevéreken. A spanyolok Gameiro góljával hamar előnybe kerültek, de Aubameyang és Lacazette gyorsan csöndre intette a Mestalla szurkolóit. A gaboni csatár mesterhármassal járult hozzá a sikerhez, az Arsenal végül 7:3-as összesítéssel jutott tovább. A teljes angol dominancia megfékezéséhez a Frankfurt állt legközelebb. A Chelsea hazai pályán még sohasem veszített német ellenféllel szemben, ráadásul az első meccsen szerzett idegenbeli gólnak köszönhetően az előny is náluk volt. A londoniak ennek ellenére nem fogták vissza magukat, s lerohanták a frankfurtiakat. A 28. percben Hazard bolondot csinált a német védelemből, majd Loftus-Cheeket ugratta ki, aki a bal alsó sarokba lőtte a labdát. A második félidőben nagyot fordult a pálya, s öt perc elteltével már 1:1 volt az eredmény. A gólszerző Luka Jović a kupasorozatban tizedszer iratkozott fel az eredményjelzőre, ezzel beérte a góllövőlistát eddig vezető Giroud-t. A hármas sípszóig semmi sem változott, így jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. A Sarri-csapat többször is a gólvonalról mentett, a 116. minutumban pedig Azpilicueta fejelt a kapuba – a találatot Hategan játékvezető érvénytelenítette, mert a Chelsea játékosa meglökte Trappot. A tizenegyesekre maradt a döntés, ahol bár a németek jobban kezdtek, Kepának hála az angolok ünnepelhettek. A világ legdrágábban igazolt hálóőre a negyedik és az ötödik sorozatban is kivédte a Frankfurt büntetőjét, így 4:3-ra a Chelsea nyerte a párbajt.

Az Európa-liga döntőjét május 29-én, az azerbajdzsáni Bakuban rendezik.