NBA

Nem roppantak össze a rögök

Sikerült felállnia a Denvernek a drámaian elvesztett portlandi csata után, és megnyerte a második idegenbeli meccset (112:116) a nyugati főcsoport-elődöntőben. A Nuggets és a TrailBlazers játékosainak szűk két napjuk volt, hogy kipihenjék a történelmi, négyhosszabbításos mérkőzést, Jokićéknak ráadásul a lélektani teherrel is meg kellett küzdeniük. Mike Malone edző azonban kiváló munkát végzett, és elhitette fiaival, hogy ez is csak egy vereség volt, amin túl lehet lépni.

A Denver végig partiban volt a szoros negyedik találkozón, és jobban sikerült második félidővel megnyerte a meccset, ezzel visszavette pályaelőnyét, és 2:2-re egyenlített a párharcban. Jokićnak most 38 perc is elég volt a tripla duplához (21-12-11), rajta kívül Murray (34) és Millsap (21) vállalta a legtöbb felelősséget. A házigazdánál McCollum (29) és Lillard (28) mellett most a nigériai Aminu (19) termelt jól.

Keleten a Toronto egyenlített a párharcban, miután megnyerte a második philadelphiai meccset.