FÉRFI BL

Kézben volt a továbbjutás

Közel járt a Szeged a bravúrhoz, hogy ledolgozza nyolcgólos hátrányát a Vardar ellen a BL negyeddöntőjének visszavágóján, ám a Tisza-partiak hazai pályán végül csak négy góllal győzték le a macedónokat, így nem jutottak be a final fourba. Juan Carlos Pastor csapata Szkopjében sima vereséget szenvedett (23:31), ami után kevés esély mutatkozott a feltámadásra. A visszavágót azonban parádésan kezdték a magyarok, már a pihenő előtt megvolt a kellő különbség (16:7), és még a második félidő derekán is vezettek kilenccel a dél-alföldiek (23:14). A Vardar azonban a hajrában közelebb tudott zárkózni, amivel összetettben visszavette a vezetést. A négygólos szegedi siker (29:25) négygólos összetett macedón továbbjutást jelentett (52:56).

Még keserűbb győzelmet aratott a PSG csapata (35:26), amely a Kielce elleni első meccsen összeszedett tízgólos lemaradásából kilencet ledolgozott, és mindössze egyetlen gólon múlott (59:60), hogy a lengyelek jutottak tovább.

A kölni négyes döntőben a Veszprém, a Barcelona, a Kielce és a Vardar lesz ott.