Györe Lajovićtyal kezd

Megtréfálta a madridi sorsolás a szerbiai teniszezőket. A világelső Novak Đoković, aki tavaly csak egy meccset nyert, és 45 pontot véd, az idény negyedik 1000-es tornájának 2. fordulójában valószínűleg a bolgár Grigor Dimitrovval kezd, akitől ugyanott 2013-ban egyetlen vereségét szenvedte el az eddigi kilenc összecsapásuk során, míg Györe László és Dušan Lajović egymásra futott, és 1:1-es egymás közötti állásnál harmadszor mérkőznek.

Ha formában lesz, és megnyeri a nyitómeccset, Novak a nyolcaddöntőben Marco Cecchinatóval, a negyeddöntőben Marin Čilićtyel vagy Juan Martín del Potróval, az elődöntőben pedig Roger Federerrel, Dominic Thiemmel vagy Fabio Fogninival játszhat. Ezt a játéktervet a Györe–Lajović meccs győztese bolygathatja meg, mivel a 2. fordulóban Del Potróval találkozik. Az argentin lesz a nagy esélyes, de el kell mondani, hogy sérülés miatt az idén csak három meccset játszott, a legutóbbit február 22-én Delray Beachben, és kérdés, hogy mire lesz képes a hosszú kényszerszünet utáni első erőpróbán. De Potro tavaly Madridban éppen Lajović ellen veszített a nyolcaddöntőben.

Fucsovics Márton a belga David Goffinnel kezd, akitől tavaly a Davis-kupában kapott ki. Ha sikerül visszavágni, Marci számára a MonfilsSeppi meccs továbbjutója következik.

Az alsó ágon a NadalNisikori és A. Zverev (címvédő)–Cicipasz negyeddöntő lehetséges, azzal, hogy a spanyol a 2. fordulóban vagy Denis Shapovalovval, vagy Felix Auger-Aliassime-mal, Nisikori pedig a nyolcaddöntőben Danyiil Medvegyevvel vagy Stan Wawrinkával játszik.

Ma egyébként a ranglistán visszaáll a „világ rendje”, hisz Federer megelőzi A. Zverevet, vagyis a nagy trió, Đoković, Nadal és Federer lesz az első három.

ESTORIL. – Az ATP-torna negyeddöntőjében: Cicipasz–Dominguez 7:6, 6:4, Goffin–Zsaziri 4:6, 7:6, 6:2, Davidovich–Monfils 6:7, 7:5, 6:4, Cuevas–Tiafoe 6:0, 6:7, 6:2. Elődöntő: Cicipasz–Goffin 3:6, 6:4, 6:4, Cuevas–Davidovich 3:6, 6:2, 6:2.

MÜNCHEN. – Az ATP-torna negyeddöntőjében: Garin–A. Zverev 6:4, 5:7, 7:5, Bautista–Pella 4:6, 6:4, 6:0, Berrettini–Kohlschreiber 4:6, 7:5, 6:4. Elődöntő: Garin–Cecchinato 6:2, 6:4, Berrettini–Bautista 6:4, 6:2.

MADRID. – A WTA-torna selejtezőjének 1. fordulójában: Mladenović–Jorović 7:5, 6:4, Petković–Danilović 7:5, 5:7, 6:2. Főtábla, 1. forduló: Oszaka–Cibulková 6:2, 7:6, Kvitová–Kenin 6:1, 6:4, Bencic–Van Uytvanck 6:4, 6:3, Azarenka–Kaszatkina 7:5, 6:4, Kuznyecova–Szabalenka 7:5, 6:4, Barty–Gavrilova 6:1, 6:2, Szevasztova–Flipkens 0:6, 6:3, 6:2, Osztapenko–Pavljucsenkova 6:2, 6:1, Garcia–Hszie 7:5, 6:2, Bertens–Siniaková 6:3, 6:2, Szasznovics–Kontaveit 0:6, 6:3, 6:2, Vekić–T. Vang 7:5, 6:4.

RABAT. – A WTA-torna elődöntőjében: Szakari–Van Uytvanck 6:4, 6:4, Konta–Tomljanović 6:2, 7:6. Döntő: Szakari–Konta 2:6, 6:4, 6:1.

PRÁGA. – A WTA-torna elődöntőjében: Muchová–Pera 6:2, 7:5, Teichmann–Strýcová 6:3, 6:0. Döntő: Teichmann–Muchová 7:6, 3:6, 6:4.

SZÖUL. – A challenger elődöntőjében: Purcell–Milojević 6:2, 6:0.

WIESBADEN. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Blinkova–Radanović 6:4, 3:6, 6:1.

FRANQUESES. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Dunne–N. Stojanović 3:6, 6:2, 7:5.

KAIRÓ. – A futures negyeddöntőjében: Tepavac–Perchicot 4:6, 6:4, 7:6. Elődöntő: Tepavac–Andrzejczuk 6:4, 6:4.