BAJNOKOK LIGÁJA

Cruyff „fentről” mosolyog

Messi szabadrúgását a világ második legdrágább kapusa sem tudta hárítani (Fotó: Beta/AP)

Johan Cruyff néhai legendás holland labdarúgó valószínűleg széles mosollyal figyeli „fentről” a Bajnokok Ligája alakulását, hiszen mindkét volt csapata győzött az elődöntők első felvonásán. Az idény kezdetén aligha volt olyan szakember Erik ten Hagon kívül, aki tudta, hogy az Ajax fiataljai milyen futballra képesek. A Tottenham elleni odavágón az amszterdami fiatalok szinte esélyt sem adtak a Harry Kane nélkül felálló angol csapatnak. A holland gárda átlagéletkora 24 év volt a párharc első meccsén, ám Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong és Donny van de Beek ifjú koruk ellenére is rendkívül fegyelmezetten játszottak. A 15. percben Ziyech pazar passzát Van de Beek váltotta gólra, a Spurs pedig csak a meccs utolsó harmadára tudta rendezni sorait. Pochettino nyilatkozata sokat elárul a találkozóról: „Életben vagyunk, csak 1:0 a hátrányunk. Hinnünk kell benne, hogy fordíthatunk.” Szerdán jöhet a visszavágó, ám a Tottenham még a Premier League-ben is harcol, hiszen a jövő évi BL-indulásért küzd. Ezzel szemben a holland szövetség minden segítséget megad az Ajaxnak, hogy döntőbe jusson, hiszen az egész fordulót elhalasztották az Eredivisiében. Az Ajax a kupában a Willem II-vel mérkőzik, így az sem elképzelhetetlen, hogy triplázni tud a csapat.

Hasonló a helyzet Barcelonánál is, amely a bajnokságot már bezsebelte, a Király-kupában döntőt játszik, a BL-ben pedig fantasztikus futballal, 3:0-val kiütötték a Liverpoolt. Az összecsapáson valódi csúcsfutballt láthatott a Camp Nou közönsége. A 25. percben először Suárez vette be AlissonBecker kapuját, s bár a második játékrészben JürgenKlopp fiai mindent megtettek az egyenlítésért, végül örülhettek annak, hogy „csak” három gólt kaptak. A szerda esti találkozón a legnagyobb különbséget a hivatalos meccseken 600. gólját szerző LionelMessi jelentette, aki előbb szemfüles módon besétált a kapuba, majd szabadrúgásból kb. 30 méterről a felső sarokba bombázott. Az anfieldi visszavágót kedden játsszák, a FirminoSzalahMané triónak pedig alaposan feladták a leckét.