Jokićék a főcsoport-elődöntőben!

Bejutott a nyugati rájátszás második fordulójába a Denver, miután a mindent eldöntő hetedik meccsen 90:86-ra verte a San Antoniót, és 4:3-ra diadalmaskodott a szériában. Nikola Jokić csapata hat év óta először szerepel a playoffban, és 2009 óta először tudott párharcot nyerni az utószezonban.

A 24 éves zombori a sorsdöntő meccsen csakúgy, mint a teljes szezonban, igazi vezére volt a Nuggetsnek, és tripla duplával járult hozzá a nagy győzelemhez (21 pont, 15 lepattanó, 10 gólpassz, 3 blokk). Rajta kívül Murray termelt jól (23), de a mérkőzés inkább a védekezésről szólt. A Denver az első perctől magához ragadta a vezetést, előnye a harmadik negyedben tetőzött 17 pontnál (69:52). A Spurs hatalmasat küzdött a hajrában – DeRozan (19-8-6) és Aldrigde (16-11) mellett Gay 21 pontot dobott a padról beszállva –, és majdnem az egyenlítésig is eljutott (88:86), de a Pepsi Center közönsége kiszurkolta a klasszis védekezést a házigazdából. Az utolsó perc leglátványosabb pillanata Torrey Craig blokkja volt DeRozanon, amivel megakadályozta az idegtépő büntetőzést.

A Denver következő ellenfele a Portland lesz. A címvédő Golden State is bejutott a főcsoport-elődöntőbe, miután idegenben 129:110-re verte a Los Angeles Clipperst, és 4:2-re hozta le a szériát. Keleten a Toronto és a Philadelphia már megkezdte az elődöntős sorozatát, az első, kanadai meccset a házigazda nyerte meg.

NBA, főcsoport-elődöntők, kelet: Toronto–Philadelphia 108:95 (a sorozatban 1:0), Milwaukee–Boston 90:112 (a sorozatban 0:1). Nyugat: Golden State–Houston 104:100 (a sorozatban 1:0), Denver–Portland.

Az Euroligában a CSZKA is lezárta a negyeddöntőjét a Baskonia ellen (3:1), egyedül a Hanga Ádám-féle Barcelona és az Efes párharca nyitott még (2:2), az utolsó meccset szerdán játsszák Törökországban.