2024. április 18., csütörtök

Györe és Krajinović elődöntős

Bejutott a budapesti ATP-torna elődöntőjébe Filip Krajinović, miután a negyeddöntőben két szettben verte a horvát Borna Čorićot.

A zombori teniszező mindkét szettben kétszer is el tudta venni a világranglistán 15. horvát szerváját, miközben saját adogatását játszmánként csak egyszer vesztette el.

Filip az elődöntőben a francia Herbert-rel találkozik.

Györe Lászlóval vált teljessé az elődöntő mezőnye a budapesti tenisztornán.

A zentai játékos a pénteki utolsó negyeddöntős mérkőzésen három szettben múlta felül Nikoloz Baszilasvilit.
A világranglistán 33. helyezett Györe az első játszmát elvesztette, a másodikat viszont magabiztosan hozta és a harmadikra is kitartott a lendülete a rangsorban 18. ellenfelével szemben.
A mérkőzés 1 óra 47 percig tartott.

ATP-torna, Budapest, negyeddöntő: Filip Krajinović - Borna Čorić 2:0 (6:4, 7:5).

Györe László - Nikoloz Baszilasvili 2:1 (3:6, 6:2, 6:3)