Fordítás az egálért

Parádés fordítással egyenlített (1:1) a Denver a San Antonio ellen az NBA nyugati főcsoportjának negyeddöntős szériájában. A Jokić-gárda tizenöt perc után 19 ponttal „utazott” (23:42), sőt, még a harmadik negyedben is volt ekkora a hátrány (59:78). A Nuggets játéka azonban a végére védekezésben és támadásban is összeállt, a szerb (21 pont, 13 lepattanó, 8 assziszt) mellett Harris (23) és Millsap (20) is jól termelt, Murray (24) pedig szinte eufóriába került, és bárhonnan betalált. A végeredmény 114:105 lett, a következő két meccset Texasban rendezik.

Megkezdődtek a férfi Euroliga negyeddöntői. A három sikerig tartó párharcokban először a CSZKA és a Fenerbahçe verte otthon a Baskoniát, illetve a Žalgirist. Tegnap este a címvédő Real Madrid a Panathinaikoszt, az Efes pedig a magyar Hanga Ádámmal felálló Barcelonát fogadta.