Ezüst és bronz az első kupaversenyen

T. T.

2019. április 18., 18:24

Kommentek száma 0  A cikkhez tartozik képgaléria  Megjelent nyomtatásban

Nikolina Perčić (balról) a második helyet szerezte meg a szerbiai kupa első versenyén

A Kraljevo melletti Beranovac repülőtéren a hétvégén rendezték meg a kerékpározók számára a szerbiai kupa első futamát, melyen a Spartacus kerékpározói a hideg, esős idő ellenére két érmet szereztek. A haladók mezőnyében indult Nikolina Perčić kiváló versenyzéssel a 2. helyen végzett, Marko Tikvicki pedig, szintén a haladók kategóriájában, a 3. helyen ért célba. Az első versenyén nyeregbe ülő Mihajlo Bolić épphogy lemaradt a dobogóról, és a serdülők mezőnyében a 4. helyen haladt át a célvonalon. A szerbiai kupa következő futamát Zomborban tartják meg.

A női labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában a Spartacus magabiztos, 7:1-es győzelmet aratott Kragujevacon, a Radnički otthonában. Az alapszakaszt a 33 pontos Spartacus nyerte meg, második a Crvena zvezda, harmadik a Sloga, negyedik a Mašinac 21-21 ponttal. A rájátszás a hétvégén kezdődik, a Kék Galambok az 1. fordulóban szombat délután 16 órától a Crvena zvezdát fogadják.

A Spartacus női ifjúsági röplabda-együttese bejutott az országos bajnokság négyes döntőjébe. A bajnokság utolsó fordulójában a szabadkai lányok hazai pályán 3:0 arányban legyőzték a valjevói Srbijanka csapatát, ezzel jogot szereztek a májusi final fouron való indulásra.

A Szabadka női röplabdacsapata a II. Vajdasági Liga utolsó fordulójában 3:0-s vereséget szenvedett a szintén szabadkai Win Volley együttesétől, de a vereség ellenére Igor Čajić csapata megnyerte a ligát, és feljutott az I. Vajdasági Ligába.

A Spartacus utánpótláskorú ökölvívói három érmet nyertek a Pirotban megrendezett országos bajnokságon, melyen 74 klub 238 versenyzője lépett szorítóba. A szabadkai csapatból aranyérmet nyert Marko Pižurica (serdülők, 56 kg) és David Memetović (juniorok, 70 kg), míg Mihailo Milić (ifik, 91 kg) a második helyen fejezte be a viadalt.

A Palicsi Evezősklub tagja, Mačković Martin a szerbiai válogatott négypárevezősében bronzérmet nyert a 33. Paolo D’Aloja-emlékregattán. A négypárevezősben Mačković mellett két egykori palicsi evezős, ma a Partizan tagjai, Nenad és Aleksandar Beđik kapott helyet, a négyes negyedik tagja pedig Miloš Vasić volt, szintén a Partizanból. A szerbiai egység 6:12,06-os idővel végzett a dobogó harmadik fokán a dél-afrikaiak és az olaszok mögött. Mačković a smederevói Aleksandar Filipovićtyal kétpárban is rajthoz állt, ahol az 5. helyen ért célba. Filipović egypárban megnyerte a regattát, Jovana Arsić pedig a nők egypárevezős futamában a második helyen ért célba.

Mielőtt hozzászólna a cikkhez, kérjük olvassa el a moderálási alapelvet!