NBA-RÁJÁTSZÁS

Jokić újabb mérföldköve, de vereség

Élete első rájátszásmérkőzésén tripla duplát ért el Nikola Jokić (10 pont, 14-14 lepattanó és gólpassz), de ez nem volt elég, hogy a Denver hazai parketten megverje a San Antoniót az NBA playoffjának kezdetén (96:101). Nikola a tengerentúli bajnokság bő hét évtizedes történetének negyedik kosarasa lett – LeBron James, Magic Johnson és Johnny McCarthy után –, aki első rájátszásmeccsén ilyen számokat jegyzett.

Playoff, főcsoport-negyeddöntő, 1. mérkőzések, kelet: Philadelphia–Brooklyn 102:111, Toronto–Orlando 101:104. Nyugat: Golden State–LA Clippers 121:104, Denver–San Antonio 96:101.

NŐI EUROLIGA – FINAL FOUR

Sopronban nem örültek

Nem sikerült megszereznie a Sopronnak a bronzérmet a női Euroliga hazai rendezésű négyes döntőjén, miután a bronzmeccsen 64:53 arányú vereséget szenvedett a cseh USK Prahától. A magyar csapat a csoportkörből másodikként jutott a negyeddöntőbe, ahol a francia Bourges-t ütötte ki oda-vissza győzelemmel. A soproni final fourban azonban már nehezebb volt a feladat, az elődöntőben az orosz Jekatyerinburg 81:59-re verte Fegyverneki Zsófiáékat. A másik ágon a szintén orosz Dinamo Kurszk a cseheket 84:67-re verte az elődöntőben, az orosz házidöntőt tegnap este játszották.