FÉRFI EB-SELEJTEZŐ

Felemás feltámadás

Ez a pont talán elég lesz a magyaroknak a csoportelsőséghez (Fotó: MTI)

Döntetlent játszott a magyar válogatott Érden Oroszország ellen a jövő januári férfi Eb selejtezőjének 4. fordulójában. Csoknyai István tanítványai – akik négy napja idegenben 25:19-re verték az oroszokat – hamar hátrányba kerültek, és a vendégek az első félidő végére négy góllal vezettek (11:15). A folytatásban nem sok változott a játék képén, a hajrára mínusz öttel fordul Magyarország (18:23), ám Lékai Mátéék kiváló védekezéssel, 5:0-s sorozattal zárták a meccset, megmentve egy pontot. A létfontosságú gólt épp a klasszis irányító dobta időn túli hetesből. Két fordulóval a selejtező vége előtt szinte biztos a jelenleg 7 pontos magyarok Eb-szereplése, és a csoportelsőség is valószínű. Az oroszok 5 egységgel állnak.

NŐI BL

Elődöntőben a Győr, búcsúzott a Fradi

A női kézilabda BL negyeddöntőjének visszavágóján a Győr magabiztosan, 33:21-re nyert a dán Odense ellen, így két győzelemmel, 62:49-es összesítéssel jutott be a sorozat budapesti négyes döntőjébe. A Győrrel ellentétben a Ferencvárosnak viszont idén is csak álom maradt a final four, a hazai vereséget követően a Rosztov-Don otthonában is kikapott (33:22), így az oroszok magabiztosan kerültek a legjobb négy közé.

Az említett két csapat mellett még a norvég Kristiansand és a francia Metz jutott el a budapesti záróeseményre, melyre május 11-én és 12-én kerül sor.

Eredmények, negyeddöntő, visszavágók: CSM–Metz 22:23 (összesítésben: 48:54), Odense–Győr 21:33 (49:62), FTC–Rosztov-Don 22:33 (48:62), Budućnost–Kristiansand 18:25 (37:49).