EUROLIGA

Kialakult a negyeddöntő mezőnye

Az utolsó mérkőzések lejátszása előtt eldőlt, mely nyolc csapat jut be a legerősebb európai klubtorna, az Euroliga rájátszásába. Az utolsó, 30. forduló első játéknapján a litván Žalgiris aratta a legnagyobb győzelmet, hiszen idegenben verte a harmadik Real Madridot (86:93), amivel bebiztosította továbbjutását. A görög Panathinaikosz a podgoricai Budućnost legyőzésével (87:67) tette meg ugyanezt, míg a spanyol Baskonia moszkvai veresége (82:78) ellenére lesz ott a negyeddöntőben. A Milano isztambuli bukással (101:95) vesztette el reményeit.

A playoffpárharcokat három győzelemre játsszák, az alapszakaszban előrébb végzett csapat élvez pályaelőnyt. A jobb gárda kezdi otthon a küzdelmet, sorrendben két meccset játszanak az egyik csapat pályáján, az esetleges ötödik találkozón a kiemelt fél a pályaválasztó.

A negyeddöntő párosítása: Fenerbahçe (1.)–Žalgiris (8.), CSZKA (2.)–Baskonia (7.), Real Madrid (3.)–Panathinaikosz (6.), Efes (4.)–Barcelona (5.).