A Bayern két fronton még áll

A német kupában kedden és szerdán rendezték a negyeddöntőket. A továbbjutók sorát a Hamburg, a Leipzig, a Werder Bremen és az őrületes meccset játszó Bayern München erősíti. A bajorok trénere, Niko Kovač a hétvégi ponthullajtás után úgy nyilatkozott, nem dől össze a világ, ha a rekordbajnoknak nem sikerül megvédenie a címét, és alulmarad a Dortmunddal szemben. A kupa azonban más tészta, s ameddig lehet, Lewandowskiék mindent megtesznek annak érdekében, hogy az aranyozott trófea az ő kezükbe kerüljön. A Heidenheim megcibálta az oroszlán bajszát, hiszen az első félidőben 2:1-re vezettek a topcsapat ellen, majd a 4:2-es hátrányból is visszajöttek, s a 84. percig 4:4 volt az állás. A mindent eldöntő gólt egy vitatható ítélet után tizenegyesből lőtte a müncheniek lengyel csatára. A Bayern – bár a BL-reményekről lemondott – továbbra is két fronton harcol.

A többi európai topligában hétközi bajnoki fordulót rendeztek. Angliában a papírforma szerint nyert a City, a Chelsea és a Tottenham is. Guardiola csapata az élre állt, egy egységgel előzi meg a Liverpoolt, s ugyancsak nagy csata folyik a harmadik és a negyedik helyért, amelyre négy csapat pályázik. A Serie A-ban a kiesés elől menekülő Empoli meglepetésre legyőzte a Napolit, ezzel a kis csapat pillanatnyilag bennmaradópozícióban tanyázik. A La Ligában a Valencia a Real Madrid ellen folytatta páratlan sorozatát. A Denevérek 17 meccse veretlenek, a fővárosiak elleni győzelemmel egypontnyira kerültek a BL-t érő negyedik helytől.