2024. március 28., csütörtök
NBA

Jokić vérzett, az első hely eltávolodott

Nem ez volt Jokić legnyugodtabb mérkőzése… (Fotó: Beta/AP)

Nehéz dolga volt a hazai, Washington elleni meccsen Nikola Jokićnak, a Denver szerb ászának. A center az első negyedben vérző arccal hagyta el a parkettet, miután az ellenfél irányítóján, Bobby Portison védekezett, s az amerikai felugrás közben lendítő kezével jól arcon törölte. Az ápolás után Nikola visszatért a pályára, és szokásához híven szépen termelt, ám az utolsó negyedben újra a figyelem középpontjába került, amikor éles szóváltásba került az egyik bíróval, aki nem fújta le Troy Brown szemmel látható, kétkezes lökését rajta. A veszekedés miatt 4 perccel a dudaszó előtt kiállították, a Nuggets pedig a szoros végjátékban vereséget szenvedett (90:95). A szerb 23 ponttal és 14 lepattanóval hagyta el a pályát.

A minap matematikailag is eldőlt, hogy Vlade Divac csapata, a Sacramento idén sem jut be a rájátszásba, de az NBA „szerb” gárdája legalább bizonyította, hogy már nincs olyan messze a legjobbaktól. A Kings legutóbb a biztos playoffszereplő San Antonio otthonában diadalmaskodott (106:113), a sikerhez Bogdan Bogdanović 15 pontot és 5 gólpasszt, Nemanja Bjelica 10 pontot és 6 lepattanót tett hozzá.