2024. április 17., szerda

Két sztár nem elég

Tovább tart a versenyfutás az NBA nyugati főcsoportjában, miután az első Golden State Minnesotában váratlan pofonba szaladt bele (115:115, h. u. 131:130), a Denver viszont derbit nyert az Oklahoma otthonában (105:115). A két csapat az éjszakai meccsek előtt hajszálpontosan azonos mutatóval állt (51/24).

Az oklahomai meccs egyik főszereplője természetesen Russel Westbrook volt, aki 1-1 lepattanóra és asszisztra volt újabb tripla duplájától (27-9-9), ám csapatából csak Paul George alkotott még maradandót (25 pont). Ezzel szemben a Nuggetsnél Jokić (23 pont, 16 lepattanó) mellett Jamal Murray is remekelt (27-9-5), és további hárman dobták túl a tíz pontot.

Nagy számokat hozott Bogdan Bogdanović a Houston otthonában, a Sacramento szerb bedobója 24 ponttal, 9 lepattanóval és 8 gólpasszal zárt az elvesztett meccsen (119:108). Az est sztárja ismét James Harden lett, aki karrierje ötödik 50 pontos tripla dupláját érte el (50 pont, 11 lepattanó, 10 gólpassz). Boban Marjanović 6 pontot tett hozzá a Philadelphia minnesotai sikeréhez (118:109). Keleten továbbra is a Milwaukee vezet a Toronto és Marjanovićék előtt.

ABA-liga

Nem dőlt el két meccsen

Sikerült egyenlítenie a Partizannak az ABA-liga elődöntős sorozatában, Andrea Trinchieri tanítványai végig kiélezett csatában 70:67-re gyűrték le a trófeára legesélyesebbnek tartott Crvena zvezdát. A rendkívül kemény védekezést hozó első negyed (13:9) után kicsit fellazult a játék, de egyik gárda sem tudott komolyan ellépni. Félidőben, +7-nél állt legjobban a Partizan szénája (34:27), ám a Zvezda a folytatásban gyorsan fordított, és minimális előnnyel kezdte az utolsó tíz percet (48:49). A hajrára 4 pontos piros-fehér vezetéssel fordultak a felek, de a Partizan 12:5-tel zárta az utolsó néhány percet, amivel megnyerte a meccset, és kiharcolta a döntő, harmadik mérkőzést.