NBA

Ha nem, akkor nem

Végképp lemondhat a rájátszásról a Vlade Divac vezérigazgató irányította, két szerb játékost is foglalkoztató Sacramento Kings. A nyugati főcsoport kilencedik csapata legutóbb a keleten hetedik Brooklynt látta vendégül, és nem mindennapi forgatókönyvvel szenvedett vereséget. A Kings ugyanis a harmadik negyed vége felé többször is 28 ponttal vezetett (97:69, 100:72), s az utolsó negyedet kényelmes, 23 pontos előnnyel várta (103:80). Itt azonban teljesen szétesett a hazaiak játéka, a szívósan küzdő Nets pedig fokozatosan ledolgozta a hátrányt, és az utolsó 12 percet 45:18-ra megnyerve teljesen megfordította a meccset (123:121). Nemanja Bjelica kezdőként 14, Bogdan Bogdanović a padról 10 pontig jutott. A diadalmas vendégeknél D’Angelo Russell 44 pontjából 27-et a döntő periódusban szórt.

Boban Marjanović tizenegy percet játszott a Philadelphia győztes, charlotte-i meccsén (118:114), de nem iratkozott fel a pontszerzők közé.

Az estét egyébként ismét a szenzációs szezont produkáló James Harden határozta meg. A Houston szupersztárja ugyanis csapata atlantai sikeréhez (121:105) 31 ponttal járult hozzá, és az NBA történetének második játékosa lett, aki egyazon szezon során minden rivális ellen legalább 30 pontot szerzett. Ugyanez korábban csak Kobe Bryantnak jött össze Lakers-mezben, a 2005/06-os idényben.