TISZA MENTI LIGA

Kilencet lőtt a Tornyos idegenben

A Bácska nem bírt el a Jadrannal – Győzelemmel tért vissza a TSC Magyarkanizsa

Ada: AFK–Potisje (Magyarkanizsa) 1:2 (0:1)

Rekreációs központ, 100 néző, vezette: Simendić (Mohol). Góllövők: Világos a 78., ill. Barjaktarović a 11. és a 90. percben.

AFK: Balázs, Jovanov, Vujić, Šević, Kiss, Bikicki, Világos, Sziráki (Segedinski), Pekó, Pozsár, Péter.

Potisje: Bohata, Bagi, Domonkos, Horváth, Nagy, Huszák, Fodor, Basa (Kiss), Szakács (Csehák), Barjaktarović, Apró.

Eseménydús, de igencsak alacsony színvonalú játékkal telt a rangadó, melyet végül megérdemelten a kanizsaiak nyertek meg. Az adai csapat szenvedett, sehogyan sem tudott felülkerekedni, és érvényesíteni játékát. A vendégek kezdtek jobban, a 8. percben egy szögletet követően Barjaktarović fejessel próbálkozott, de a bal felső sarokba tartó lövést Balázs védte. Három perccel később egy jobb oldali szabadrúgás után az adai védelem határozatlan volt, és Barjaktarović ezúttal megszerezte csapatának a vezetést. Ezután Basa előtt adódott két gólszerzési lehetőség a 21. és a 29. percben, de Balázs mindkétszer bravúrosan védett. A 32. percben Péter szánta el magát lövésre mintegy 20 méterről, és bombája kissé elkerülte a jobb felső sarkot. A szünet után sokat hibáztak a csapatok, a szabálytalanságok és a bírói fegyelmezések kerültek előtérbe, de a játékvezetői hármas sem állt feladata magaslatán. A 61. percben Kiss kapta meg a második sárga lapját, és a játékvezető kiállította. A 78. percben egy előreívelt labdát Világos kezelt le a tizenhatosban, majd fordulásból a kapuba bombázott, és egyenlített. A 83. percben előbb Apró kapta meg a második sárga lapját, majd két perccel később Jovanov is emiatt idő előtt volt kénytelen elhagyni a pályát. A mérkőzés hajrájában Pekó végzett el szabadrúgást a bal oldalról, jobb alsó sarokba tartó lövését Bohata védte. Amikor már úgy látszott, hogy döntetlennel ér véget a találkozó, az időpótlásban vendégszöglet után Barjaktarović mintegy 10 méterről fejesével ismét bevette Balázs kapuját, és megszerezte a győzelmet és a pontokat csapatának.

Orom: Šampion–Jedinstvo (Ó) 2:3 (1:2)

Oromi pálya, 30 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Góllövők: Bíró a 34., a 63., illetve Mikluc a 28., Šećerov a 31., Rankov a 89. percben.

Šampion: Csóti, Stojičić Sa., Buza, Tóth, Csanádi, Milunović (Krajnović), Stojičić Sl., Virág (Süli), Babicković, Malagurski (Mijatov), Bíró.

Jedinstvo: Rice, Ilić, Đerić, Holló (Jovanov), Živlak, Brzak, Mikluc, Šećerov, Majer, Milanov, Kobleher (Rankov).

A találkozót a vendégek kezdték jobban, és félórai játékot követően már kétgólos volt az előnyük: előbb Mikluc tört be a bal oldalon a hazaiak tizenhatosába, és éles szögből a hálóba helyezett, majd Šećerov lőtte ki 16 méterről a bal alsó sarkot. Az oromi csapatnak viszonylag gyorsan sikerült szépítenie, a 34. percben egy védőkről felpattanó labda Bíró elé került, ő pedig közelről a kapuba fejelt. A 2. félidőt a hazaiak kezdték aktívabban, és ez a 63. percben meg is hozta gyümölcsét, Bíró ugyanis elcsente a labdát a bizonytalankodó védőktől, és higgadtan a bal alsó sarokba gurított. Az egyenlítő találat után a zöld mezesek beszorították a vendégeket, több helyzetük is volt – Virág a 83. percben öt méterről fölé lőtt –, a végén mégis a bánátiak örülhettek. Egy gyors akció végén az egyedül álló Rankov elé került a labda, a rutinos támadó pedig közelről nem hibázott, és megszerezte csapata számára a győztes találatot.

Podolkány: Hajduk–Tornyos 0:9 (0:5)

Hajduk-pálya, 40 néző, vezette: Tornjanski (Törökkanizsa). Góllövők: Karácsonyi az 5. és a 44., Kaszás a 11. és a 42., Szőke a 45., Rusák az 50. és a 65., Homolya M. a 70. és Nagy Nimród a 86. percben.

Hajduk: Labus, Bodroža, Horváth, Radaković, Nikolin, Miloš Hajder (Márta), Mendebaba (Onjin), Živkov, Brkljač, Korbelić, Milan Hajder (Banjac).

Tornyos: Memedović, Nagy Norbert (Homolya G.), Szőke (Kovács), Nagy Nimród, Tóth Horgosi, Kokrehel, Kaszás, Csernák (Tóth), Karácsonyi, Homolya M., Rusák.

A vendégek jóval erősebbnek bizonyultak a hazaiaknál, rendre szép helyzeteket dolgoztak ki. Többször hibáztak ugyan, de így is nagyon meggyőző diadalt arattak.

Gyála: Graničar–Tisza 3:1 (1:0)

Graničar-pálya, 50 néző, vezette: Trbović (Törökkanizsa). Góllövők: Jevtić a 25., Božanin a 73. és a 90., ill. Jenei az 54. percben.

Graničar: Pantelin, Redžić (Uverić), Todorović, Dražić, Savić, Lupšić, Bajić (Begeši), Stojkov, Jevtić, Popović, Božanin.

Tisza: Kovács, Zombori, Lengyel F., Bobojčev, Süli (Jenei), Radanov, Maletin, Lengyel G., Bús, Fodor (Radić), Simić (Mojsin).

Mindkét kapusra kulcsszerep hárult a mérkőzés folyamán, mind a hazai, mind a vendég hálóőr remek teljesítményt nyújtott. Az eredmény ugyan nem ezt tükrözi, de a vendégek valamennyivel jobban játszottak, könnyen nyerhettek volna, ám a döntő pillanatokban hibáztak, a hazaiak ugyanakkor kihasználták a lehetőségeiket.

A 17. forduló: Csóka–Jedintsvo (M) 4:2, Jadran–Bácska 2:2, Horgos 1911–Slavija 1:2, Graničar–Tisza 3:1, AFK–Potisje 1:2, Šampion–Jedinstvo (Ó) 2:3, Hajduk–Tornyos 0:9. A Tromeđa szabad volt.

0

A következő fordulóban (március 23-án és 24-én): Tornyos–Šampion, Jedinstvo–AFK, Potisje–Graničar, Tisza–Horgos 1911, Slavija–Jadran, Bačka–Csóka, Jedinstvo (M)–Tromeđa.

NŐI LABDARÚGÁS – I. LIGA

Leskovac: Lavice–TSC Magyarkanizsa 0:3 (0:0)

Sloga-pálya, 30 néző, vezette: Čolaković (Vinarce). Góllövők: Janković az 53., Körmöczi az 57. és a 63. percben.

Lavice: Anđelković, Jovanović, Stanimirović (Pavlović), Petrović, Malešević, Stojanović, Đorđević A. (Đorđević T.), Aleksić (Tatić), Ilić, Kostić, Kljajić.

TSC: Ubović, Sóti, Lazic, Jelača, Belovan, Jonović (Ivošević), Janković, Drobnjak (Totajev), Szilusi (Kovács), Balázs, Knežević (Körmöczi).

Jól kezdte a bajnokság második részét a magyarkanizsai csapat, a kék-fehérek ugyanis a tavaszi nyitófordulóban nyerni tudtak a forró talajú leskovaci pályán. A hosszú utazást követően nem látszott a fáradtság a délvidéki együttesen, Balázs Bettináék végig fölényben játszottak, és már az első félidő után gólokkal vezethettek volna, ám a helyzetek akkor még kimaradtak. A folytatásban a magyarkanizsaiak gyorsan megtörték a hazaiak ellenállását, az 53. percben egy jobb oldali akció után Janković Milana elé került a labda, ő pedig higgadtan a kapuba lőtt. Négy perc múlva már kétgólos volt a Tisza-partiak előnye, miután Körmöczi Csilla távolról a léc alá bombázott. Újabb négy perc elteltével ismét Körmöczi villant, a tóthfalui játékos ügyesen elgurította a labdát a kimozduló kapus mellett, a játékszer pedig a kapufát érintve a jobb alsó sarokban kötött ki. A védőként és középpályásként is bevethető labdarúgó pályafutása során eddig még egyszer sem tudott egy mérkőzésen két gólt szerezni, így a Lavice elleni összecsapás minden bizonnyal sokáig emlékezetes marad a számára.

A 10. forduló: Kolubara–Polet 3:0, Lavice–TSC 0:3, Mačva–Zemun 1:2, Karađorđe–Radnički 1:3, Kolibri–Rad 1:2. Az élcsoport: 1. Zemun 28, 2. TSC 25, 3. Mačva 19, 4. Radnički 17 pont stb.

A 11. forduló (március 23-án és 24-én): Zemun–Lavice, Polet–Mačva, Rad–Kolubara, Kolibri–Karađorđe, TSC–Radnički.