Újabb fontos topolyai győzelem

Az adorjáni Tisza visszavágott a turiai Mladostnak – A törökkanizsai Obilić hamar megpecsételte saját sorsát

SZUPERLIGA

A 27. forduló: OFK Bačka–Dinamo 5:1, Mačva–Proleter 2:1, Rad–Crvena zvezda 0:3, Zemun–Radnički (N) 0:1, Partizan–Spartacus 1:3, Radnik–Napredak 1:0, Vojvodina–Čukarički 0:0, Mladost–Voždovac 3:1.

18

A következő forduló (március 30-án): Dinamo–Vojvodina, Čukarički–Radnik, Napredak–Partizan, Spartacus–Mladost, Voždovac–Zemun, Radnički (N)–Rad, Crvena zvezda–Mačva, Proleter–OFK Bačka.

I. LIGA

Zenta: TSC– Radnički 1923 (Kragujevac) 2:0 (2:0)

Zentai városi stadion, 1200 néző, vezette: Tomić (Belgrád). Góllövők: Rovčanin a 10. és Miličević a 43. percben.

TSC: Filipović, Svitić, Branković, Tomanović, Miličević, Szilágyi, Rovčanin (Milisavljević), Ponjević, Babić, Arsenijević (Pintér), Lukić (Sinkovits).

Radnički 1923: Raičević, Popović (Vujasin), Ostojić, Aleksijević, Petrović, Varjačić, Maksimović, Zdravković, Ilić (Lukić), Kovačević, Žerađanin (Todorović).

Újabb fontos győzelmet aratott a TSC az I. liga 27. fordulójában. A topolyai gárda a kragujevaci Radnički 1923 együttesét fogadta ideiglenes „otthonában”, a zentai stadionban. A TSC első gólját Ersan Rovčanin szerezte a mérkőzés 10. percében: Arsenijević röviden beadott szögletét mintegy 25 méterről lőtte kapura, a labda pedig a kapufáról pattant a tehetetlen vendégkapus mellett a hálóba. Ezt követően a találkozó 43. percében Dejan Milićević is eredményes tudott lenni. A jobb szélen elfutó Arsenijević tálalta elébe a labdát, amelyet 18 méterről bombázott a léc alá. A második félidőben is a topolyaiak irányították a játékot, több ígéretes helyzetet is kidolgoztak, de újabb gól már nem született.

A 27. forduló: Teleoptik–Inđija 1:4, Trayal–Sloboda 2:1, Becse–Borac 0:0, TSC–Radnički 1923 2:0, OFK Žarkovo–Novi Pazar 2:0, Javor–Budućnost 1:0. A Zlatibor–Sinđelić és a Metalac–Bežanija találkozót ma játsszák.

14

A következő forduló (március 23-án): Inđija–Zlatibor, Sinđelić–Javor, Budućnost–Metalac, Bežanija–OFK Žarkovo, Novi Pazar–TSC, Radnički 1923–Becse, Borac–Trayal, Sloboda–Teleoptik.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 19. forduló: Radnički (ÚP)–Cement 2:1, Dinamo–Radnički (M) 2:2, ČSK–Bratstvo 2:1, Mladost–Hajduk 1:1, Vršac–Crvena zvezda 0:1, Radnički (N)–Dunav 4:3, Železničar–Borac 0:1, Kabel–Omladinac 0:1. A Bácska 1901 szabad volt.

13

A következő forduló (március 23-án és 24-én): Cement–Kabel, Omladinac–Železničar, Borac–Radnički (N), Dunav–Vršac, Bácska 1901–Mladost, Hajduk–ČSK, Bratstvo–Dinamo, Radnički (M)–Radnički (ÚP). A Crvena zvezda szabad.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Adorján: Tisza–Mladost (Turia) 2:0 (2:0)

Adorjáni pálya, 100 néző, vezette: Martinović (Kerény). Góllövők: Šicar a 28. és Thaqi a 38. percben.

Tisza: Tasić, Paunović, Stanišić (Nagy Z.), Panić, Mandić, Šicar (Žmukić), Tandari, Borsos, Đuranović, Thaqi (Šijačić), Todorović.

Mladost (T): Jorgić, Savin, Ikrašev, Adamović, Tešanović, Si. Gašić (Dikić), Komlenić, Sr. Gašić (Bálint), Jelić, Srđanov, Jović.

A hazai szurkolók érdeklődve várták a turiaiak vendégszereplését, hiszen az eddigi egymás elleni meccseken nem sok sikerük volt a Tisza-partiaknak. Ezúttal azonban az adorjániak mindenben felülmúlták a vendégeket, kezdettől fogva támadtak, gólhelyzeteket is kidolgoztak. Az első találatra a 28. percig várni kellett, ekkor egy jobb oldali támadás után a lapos beadásra Šicar érkezett a legjobban, és tizenegy méterről gólt szerzett. Tíz perc múlva Thaqi futott fel a bal oldalon, és a tizenhatos sarkáról gyönyörű gólt szerezve növelte csapata előnyét. A szünet után a hazaiak visszahúzódtak, és inkább az eredmény megőrzésére törekedtek. A vendégeknek volt néhány helyzetük, de a hazaiak Tasić kapussal az élen kiválóan végezték feladatukat, így az adorjániak megszerezték idénybeli kilencedik győzelmüket.

A 17. forduló: Tisza–Mladost (T) 2:0, Budućnost–Mladost (A) 0:4, Polet–BSK 0:2, Mladost (P)–Radnički (Z) 2:1, Vrbas–Tekstilac 5:0, Radnički 1912–Crvenka 6:1, Bajsa–Sloga 0:1, Bácska–Tavankut 3:1.

9

A következő forduló (március 23-án és 24-én): Mladost (T)–Bácska, Tavankut–Bajsa, Sloga–Radnički, Crvenka–Vrbas, Tekstilac–Mladost (P), Radnički (Z)–Polet, BSK–Budućnost, Mladost (A)–Tisza.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 17. forduló: ŽAK–Krajina 1:1, Radnički (S)–Proleter 3:0, Jedinstvo (BK)–BAK 2:3, Vojvodina–Sloga 5:0, Sloboda–Kozara 0:0, Radnički (K)–Jedinstvo (TB) 3:1, Mladost–Begej 0:1, Kikinda–Budućnost 2:1.

7

A következő forduló (március 23-án): Krajina–Kikinda, Budućnost–Mladost, Begej–Radnički (K), Jedinstvo (TB)–Sloboda, Kozara–Vojvodina, Sloga–Jedinstvo (BK), BAK–Radnički (S), Proleter–ŽAK.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 17. forduló: Sremac–Sloga (E) 1:0, Radnički (Š)–1. Maj 0:1, Hajduk (B)–Jedinstvo 3:2, Hajduk (D)–Tatra 1:0, Laćarak–Hajduk (Č) 4:0, Podunavac–Jugović 1:0, Podrinje–Borac (S) 2:2. A Sloga (T) szabad volt.

-1

A következő forduló (március 23-án és 24-én): Sloga (E)–Podrinje, Borac (S)–Podunavac, Jugović–Laćarak, Hajduk (Č)–Hajduk (D), Tatra–Sloga (T), Jedinstvo–Radnički (Š), 1. Maj–Sremac. A Hajduk (B) szabad.

SZABADKAI LIGA

Törökkanizsa: Obilić–Njegoš 0:2 (0:1)

Obilić-stadion, 80 néző, vezette: M. Nešić (Szabadka). Góllövők: Mrvaljević a 2. és Pejović az 51. percben.

Obilić: Stijović, Tornjanski (Živkov), Lazić (Kašić), Mičević, Barjaktarović, Jevtić, Dabevski, Đukić, S. Vuković, R. Vuković (Jančić), Terzin.

Njegoš: Plavljanić, Arambašić, Nikić, Major, M. Kosović (Miljenović), Kustudić, N. Kosović, Martinović (Mendeler), Pejović, Vujošević (Maravić), Mrvaljević.

A törökkanizsaiak rendkívül gyengén játszottak, ennek következtében vereséget szenvedtek. A hazaiak védelme már az első vendégtámadás során tehetetlennek bizonyult. Miloš Mrvaljević könnyedén jutott be a vendéglátó tizenhatosába, és mintegy 12 méterről leadott pontos lövése védhetetlenül csapódott be a törökkanizsai kapuba. Két perccel később Toma Dabevski előtt adódott kiváló egyenlítési alkalom, de lövése célt tévesztett. A vendégek második találata, melyet Danilo Pejović szerzett, lesgyanús volt, ennek ellenére a játékvezető megadta. A találkozó utolsó percében Stevan Vuković szabadrúgásból a kapufát találta el, a kipattanó labdára Dabevski csapott le, de lövését Srđan Plavljanić, a vendégek kapusa hárítani tudta.

A 17. forduló: Jadran–Vinogradar 1:5, Preporod–Đurđin 1:0, Obilić–Njegoš 0:2, Proleter (RS)–Pannónia 7:0, Radnički–Vojvodina 2:1, Iskra–Sloga 6:0, Napredak–Proleter (Nj) 0:0, Sutjeska–Zenta 2:1.