TISZA MENTI LIGA

Győzelemmel tért vissza a listavezető Bácska

Könnyedén nyert a Potisje – Idegenben brillírozott az adai AFK

Mohol: Bácska–Horgos2:1 (1:0)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Zekonja (Nagykikinda). Góllövők: Miricki a 40. és Morović a 65., ill. Kakas az 57. percben.

Bácska: Đukić, Dongó (Jeremić), Kuburić, Krizsán P., Krizsán M., Ferenc (Stefanović), Kurtešanin, Miricki, Morović, Radonić (Vrbaški), Szűgyi.

Horgos: Bende, Kakas, Bohata G., Raducs, Bohata E. (Somogyi), Veselinov, Makra, Bate, Búza, Dobó, Kolompár.

Egyenrangú küzdelemben a moholi csapat eredményesebbnek bizonyult a rangadón, és megérdemelten diadalmaskodott a horgosi rivális felett. A vendégek időnként kitámadtak, veszélyes ellentámadásokkal próbálták meglepni a moholi védelmet. A 7. percben Szűgyi lövése találta el a jobb felső saroknál a kapufát, majd Bende szögletre mentett. A 24. percben vendégszögletet követően Bohata Erik próbálkozott kapáslövéssel 16 méterről, de kissé célt tévesztett. A 40. percben bal oldali moholi szabadrúgást követően a jobb szélre került a labda, Kurtešanin emelt a kapu elé, és ott Miricki a kimozduló kapus mellett az üres kapuba passzolt. A szünet után a vendégek Makra révén veszélyeztettek, de fejese kissé kapu mellé szállt. Az 57. percben Búza végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, beadása után Kakas volt a legmagasabb, és fejjel a jobb felső sarokba bombázott. Nyolc perccel később Szűgyi cselezett a jobb oldalon, beadását követően Morović fejjel betalált a bal alsó sarokba, és ismét megszerezte a vezetést a vendéglátónak. Nem sokkal később Bohata Gábor kapott piros lapot súlyos szabálytalanságért. A mérkőzés hajrájában Krizsán Péter végzett el szabadrúgást 20 méterről, és a bal felső sarokba tartó lövését Bende bravúrral védte.

Magyarkanizsa: Potisje–Šampion (Orom) 3:0 (3:0)

Népkerti pálya, 90 néző, vezette: Simendić (Mohol). Góllövők: Papdancsó a 6., Balgó a 31. és Apró a 35. percben.

Potisje: Bohata, Bagi, Domonkos, Nagy, Papdancsó (Horvát), Huszák, Fodor, Balgó, Szakács (Ugri), Barjaktarović, Apró (Muhi).

Šampion: Csóti, Saša Stojičić, Krajnović (Búza), Körmöci, Milunović (Csanádi), Slobodan Stojičić, Babičković, Malagurski, Erdélyi, Virág, Bíró.

Megkezdődött a tavaszi idény, amelyben magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet és a bajnoki pontokat a Potisje csapata. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, a 6. percben a jobb oldalról Apró beívelt szabadrúgását a befutó Papdancsó közelről fejelte a léc alá, és megszerezte csapata számára a vezetést. A 31. percben egy gyors jobb oldali hazai támadás után Huszák középre ívelt labdáját a befutó Balgó fejelte a kapuba, és két gólra növelte csapata előnyét. A 35. percben ismét Huszák futott el a jobb szélen, laposan beadott labdáját a befutó Apró lőtte a hálóba, megszerezve a Potisje harmadik találatát. A mérkőzés további részében is a hazaiak játszottak fölényben, állandóan a vendégek térfelén folyt a játék, de a hazaiaknak több kihagyott helyzet után sem sikerült újabb gólt szerezniük, így a mérkőzés végeredménye nem változott. Az egész mérkőzés alatt a vendégek főleg védekeztek, néhány ellentámadásukat a hazaiak védelme biztosan hárította. A sportszerű találkozón a játékvezető egy vendégjátékosnak mutatott fel sárga lapot szabálytalan szerelés miatt.

Padé: Tisza–AFK 1:4 (1:2)

Tisza-pálya, 50 néző, vezette: M. Peček (Nagykikinda). Góllövők: Bobojčev a 29., illetve Világos a 23. és a 90., Sziráki a 45. és Szegedinszki a 57. percben.

Tisza: Radić, Zombori, Simić, Süli, Mojsin (Jenei), Liptai, Radanov (Balázs), Maletin, Bús, Fodor, Ignjin (Bobojčev).

AFK: Balázs, Jovanov, Vujić, Šević, Kis, Péter, Bikicki (Anitics), Világos, Sziráki (Szegedinszki), Pekó, Pozsár (Szabó).

Az adaiak Világos Zsolt góljával a 23. percben megszerezték a vezetést, de Bobojčev alig három perccel később egyenlített. Sziráki Miklós még a szünet előtt újra előnyhöz juttatta a vendégeket, a második játékrészben Világos és Szegedinszki találataival eldőlt a meccs.

Majdány: Tromeđa–Csóka 0:1 (0:0)

Tromeđa-pálya, 30 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövő: Mićin a 85. percben.

Tromeđa: Krstić, Papp D., Horváth, Domonkos K., Domonkos A. (Papp A.), Domonkos L., Gyémánt (Papp T.), Gulyás (Bicskei), Ágoston, Homolya, Fehér.

Csóka: Militarov, Krsmanović, Kostić (Jovanović), Popov, Čavić, Konzulić, Golić, Mićin, Jolić, Péter, Ćinkul.

A hazaiak a 71. percben elpuskázták legnagyobb lehetőségüket, hogy megnyerjék a meccset. Homolya Mihály tizenegyesét Militarov sikerrel hárította. A vendégek a 85. minutumban Mićin góljával bezsebelték az idegenbeli győzelmet.

Oroszlámos: Slavija–Graničar 2:0

Slavia-pálya, 50 néző, vezette: Tornjanski A. (Törökkanizsa). Góllövő: Ognjenović a 34. és a 80. percben.

Slavija: Arsenov, Remete, Perišić, Ognjenović, Pantelin, Milanov (Ilijin), Ágoston, Maluckov (Dimović), Erić (Jovičin), Elezović, Huszák J.

Graničar: Todorović, Z. Popović, Ivanov, Dražić, Jovanov, Lupšić, Bajić, Stojkov. Jeftić, B. Popović, Božanin.

A felkészültebb Slavia együttese Predrag Ognjenović két találatával szerezte meg a három pontot a Graničar elleni meccsen. A 34. percben Remete beadását fejjel juttatta a hálóba, a 80. percben pedig a Todorovićról kipattanó labdát rúgta az üres kapuba.

A 16. forduló: Jedinstvo (Ó)–Hajduk 2:2, Potisje–Šampion 3:0, Tisza–AFK 1:4, Slavija–Graničar 2:0, Bácska–Horgos 2:1, Jedinstvo (M)–Jadran 0:5, Tromeđa–Csóka 0:1. A Tornyos szabad volt.