EURÓPA-LIGA

A piros lap megpecsételte az Arsenal sorsát

Több mint egy félidőt emberhátrányban játszott, és kikapott Franciaországban Unai Emery együttese az Európa-liga nyolcaddöntőjének első felvonásán. Bár az Ágyúsok a meccs elején megszerezték a vezetést, Szokratisz öt percen belül kétszer is szabálytalankodott, s a 41. minutumban a második sárgája után a szlovák játékvezető kiállította őt. A hazai pályán futballozó Rennes megtáltosodott, s kihasználva emberelőnyüket, előbb kiegyenlítettek, a második játékrészben pedig le is zárták a találkozót. A meccs végeredménye 3:1, így az angolok rendkívül nehéz helyzetből várják a folytatást. Az El csütörtök estéje ezt leszámítva a papírforma szerint alakult, hiszen könnyedén nyert, és fél lábbal már a negyeddöntőben érezheti magát a Napoli, a Chelsea és a Villarreal is. A 16 között talán a Luka Jovićot sorai között tudó Frankfurt és az Icardit nélkülöző Inter párharca ígérkezett a legérdekesebbnek. A meccs kiegyenlített mederben zajlott, s bár a németek többször próbálkoztak kapura lövéssel, a legnagyobb helyzet a milánóiak előtt adódott. A 21. percben a bíró teljesen jogosan büntetőt ítélt, ám Brozović hiába vette célba a jobb alsó sarkot, Kevin Trapp nagyot nyújtózkodva hárította a tizenegyest. Kissé meglepő eredmény a Sevilla 2:2-es döntetlenje lehet még a Slavia Praha ellen. A spanyol–cseh csatán 45 percnyi játék után kialakult a végeredmény. Az andalúziaiak kétszer is vezettek, előbb Ben Yedder, majd Munir El Haddadi góljával, de a prágaiak mindkétszer egalizáltak. Az Európa-liga visszavágóit jövő héten, március 14-én játsszák.