SZABADKAI SPORTHÍREK

Győzelem Eszéken

A Spartacus labdarúgónői felkészülési mérkőzésen 2:0-ra nyertek Eszéken a város nevét viselő csapat otthonában. A szabadkai csapat mindkét gólját Tanasković szerezte.

A Spartacus Prozivka vízilabdázói 9:8-as vereséget szenvedtek a Novi Beograd, azaz a Partizan korábbi második csapatától az I. B liga felsőházi rájátszásának 1. fordulójában. A felsőházat alkotó öt csapat közül az eggyel kevesebb meccset játszott szabadkai csapat jelenleg 10 ponttal a második helyen áll a 13 pontos Novi Beograd mögött.

A férfikézilabda Szuperliga 17. fordulójában a Spartacus 34:25 (17:12) arányban legyőzte a Novi Pazart. A forduló többi eredménye: Kikinda–Dinamo 27:33, Šamot–Metaloplastika 21:26, Sloga–Mokra Gora 23:28, Crvena zvezda–Partizan 29:30, az Obilić–Rudar mérkőzést később játsszák. Az élcsoport: Dinamo 34, Metaloplastika 29, Novi Pazar 22, ... 5. Spartacus 17 ponttal stb.

A Spartacus műkorcsolyázója, Kovács Anita, interpretáció A kategóriában megnyerte a szkopjei nemzetközi versenyt. A szabadkai hölgy Madonna La Isla Bonita című dalára adta elő kűrjét nagy átéléssel. Kovácsnak ez volt a második idei győzelme, hiszen a közelmúltban a Szabadkán rendezett országos kupaversenyen is a legjobbnak bizonyult.

A Spartacus súlyemelői hét érmet nyertek Zomborban a korosztályos tartományi súlyemelő-bajnokságon. A 15 éven aluli fiúk mezőnyében Szabó Ádám (61 kg, 37+45, 82 kg) arany-, Dorozsmai Alex (89 kg, 45+61, 106 kg) ezüstérmet nyert. A 17 éven aluli lányok között Teodora Subanović (71 kg, 52+75, 127 kg) az első helyen végzett, akárcsak Hődör Patrik (61 kg, 65+87, 152 kg), Pásztor Filip (73 kg, 60+77, 137 kg) és Jovan Mirković (+102 kg, 67+90, 157 kg) a fiúk mezőnyében, míg Apró Dániel (61 kg, 63+82, 145 kg) a második helyen zárta a versenyt. A következő megmérettetés a felnőtt vajdasági bajnokság, valamint az országos csapatbajnokság első fordulója lesz, melyet március 16-án szintén Zomborban tartanak.

A Spartacus úszói 53 érmet nyertek a vajdasági téli rövid pályás bajnokságon. A pionírok mezőnyében öt, a serdülőknél tizenhárom, az ifiknél és a nyílt kategóriában harmincöt érmet nyertek a szabadkai úszók, ebből tizenöt az aranyérmek száma. A serdülők mezőnyében a Spartacus csapatban a második helyen végzett.