Györe már a negyeddöntőben

A zentai Györe László két játszmában, 6:4, 6:2-re verte meg a riói ötszázas ATP-tornán japán ellenfelét, ezzel már a legjobb nyolc között tudhatja magát. Daniel Taro korábban kétszer is felülmúlta a szerbiai teniszezőt, s egészen az első szett hajrájáig úgy tűnt, ismét kiélezett csata várható kettejük között. 4:4-ig fej-fej mellett haladtak, ekkor azonban Györe elvette ellenfele adogatását, majd saját szerváját hozva szettelőnybe került. A második játszma hasonlóan remekül folytatódott, hiszen Györe azonnal breakelni tudott, a japán pedig nem tudta visszaszerezni elbukott adogatását. 4:2-nél jött az újabb breaklabda, a szerbiai ezt is kihasználta, 5:2-nél pedig már nem volt kérdés, hogy ki jut a negyeddöntőbe. Györe első meccslabdáját kihasználva megnyerte a második szettet, ezzel a mérkőzést is. A kiváló szereplés egyben azt is jelenti, hogy a zentai teniszező a 71. helyre lép előre az élő világranglistán.

A negyeddöntőben Györe a Casper Ruud–João Sousa mérkőzés győztesével találkozik.