KÉZILABDA – XXVI. FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG

Magyarország vereséggel búcsúzott

A német–dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában Egyiptom a várakozásoknak megfelelően legyőzte Tunéziát (30:23), így a herningi csoport második mérkőzésén Magyarország az olimpiai remények életben tartásáért szállt harcba Norvégia ellen, ám 35:26 -re kikapott.

Balogh Zsolt egyedül kevés volt Norvégia ellen (Fotó: MTI)

A mérkőzés előtt komoly esélylatolgatásba nem kezdett a szakmai stáb, európai csapat ellen még nem sikerült a pontszerzés a vb során, Csoknyai István a felvezetésben elmondta, a döntetlennel is megelégedne, hiszen az már a negyedik helyet jelentené a csoportban, ahogy az is, ha legfeljebb öt gólos vereséget szenved a válogatott. Az első félidő egyértelműen a norvégok szájíze szerint alakult, igaz, a magyar válogatott jól kezdett, mintegy tíz percig lépest is tudott tartani velük, a folytatásban azonban ellépett a 2017-es vb ezüstérmese, az időnként ötgólos előnyük aggodalomra adott okot. A 20. percre a norvégok legveszélyesebb fegyverét, a gyors lerohanást sikerült kiiktatni, a támadások is javultak, Balogh Zsolt ezúttal is kiváló lövőformát mutatott, így a félidő végére állandósult a három gólos különbség, ami bizakodásra adott okot (16:13).

A szünetet követően már az elején beragadt a magyar válogatott, rengeteget hibáztak, az egyéni akciók nem jöttek be, Norvégiának viszont minden sikerült, három perc alatt hatra nőtt a különbség. Csoknyai próbált rendet tenni a fejekben, kevés sikerrel, a rengeteg eladott labda, meddő támadások gyorsan megpecsételték a magyarok sorsát, kilenc gólos vereséget szenvedtek, így a tizedik helyen zárták a világbajnokságot, ami egyben azt is jelenti, az eredmény alapján nem jogosultak olimpiai selejtezőtornát játszani.

Eredmények, 4. forduló, I csoport: Brazília–Izland 32:29, Franciaország–Horvátország 20:23, Németország–Spanyolország 31:30.