2024. április 23., kedd
AUSTRALIAN OPEN

Đoković megvédte a koronát

Legyőzte Shapovalovot, ma az orosz Medvegyev következik – Kiesett a két tavalyi döntős, Federer és Čilić – Kerber súlyos veresége

Január 28-án, amikor közzéteszik az új világranglistát, továbbra is Novak Đoković neve áll majd az első helyen. Az esetleges trónfosztást a szerb a kanadai Denis Shapovalov feletti, szombat hajnali győzelmével akadályozta meg, és folytathatja a megkezdett utat a hetedik melbourne-i serleg felé, amelyen ma az orosz Danil Medvegyev lesz az akadály. Novak meccse közép-európai idő szerint délelőtt 9 tájt, a Halep–S. Williams női rangadó befejeztével kezdődik.

Đoković komolyra fogta a fiatal Shapovalov elleni meccset, és a rajton, két break előnnyel 4:1-re elhúzott. A második játszma egyenrangúbb volt, Novak csak 5:4-nél nyerte el a kanadai adogatását, majd a harmadik szettben megint 4:1-re vezetett. Ekkor ingott meg, és ahelyett, hogy rutinosan zárta volna a csatát, kétszer is elveszítette az adogatást. Ilyesmi azonban nem szokta zavarba hozni, a fordítás eshetősége inkább Shapovalovot lendítette ki a lelki egyensúlyból, és a világelső csak 26 perc alatt robogott végig a negyedik játszmán.

Đoković és a 23. születésnapjához közeledő, a ranglistán pedig 19. Medvegyev eddig kétszer találkoztak. 2017-ben Eastbourne-ben és a Davis-kupában is Novak győzött.

Filip Krajinović megnyerte az első játszmát Borna Ćorić ellen, a folytatásban azonban a horvát magabiztosabbnak bizonyult.

A hosszú kényszerszünet után újra versenyző cseh Tomáš Berdych a 3. fordulóra már kimerült, és nem tudott méltó ellenállást tanúsítani Rafael Nadalnak, aki a negyeddöntőben a bolgár Grigor Dimitrovot a 21. születésnapján felülmúló amerikai Frances Tiafoeval folytatja. Nagy meglepetés a spanyol Robert Bautista győzelme a tavaly Melbourne-ben döntős Marin Čilić ellen, és a nagy tornákon először negyeddöntős spanyol a nap rangadójának, a Federer–Cicipasz meccsnek a győztesét várta. A svájci és a csaknem kétszer fiatalabb görög között gigászi harc alakult ki. Az első játszmában Roger két, a másodikban nyolc, a harmadikban újabb két breaklabdát hagyott ki, a görög viszont a harmadik szettben elnyerte a svájci adogatását, és egészen közel került a negyeddöntőhöz, amit a negyedik játszma rövidítésében ki is harcolt. A címvédő tehát kiesett, Cicipasz pedig a nagy hármas közül még csak Nadalt nem győzte le, amire esetleg néhány nap múlva alkalma lehet majd az elődöntőben.

A nőknél a nyolcaddöntő első meccsén született az új nagy meglepetés. Az amerikai Danielle Collins folytatta pályafutásának legjobb sorozatát – az előző fordulókban nyert Julia Görges és Caroline Garcia ellen is –, és a wimbledoni bajnok német Angelique Kerbernek csak két játékot engedélyezett. A végére is maradt meglepetés, kiesett Sloan Stephens is, így tegnap összesen öt grand slam-bajnok (Kerber, Federer, Čilić, Sarapova és Stephens) búcsúzott.

Ma a nőknél csupa rangadót játszanak, a legnagyobb érdeklődés pedig teljesen jogosan a Halep–S. Williams meccset előzi meg.

Ma a nyolcaddöntőben, férfiak: Đoković–Medvegyev, Nisikori–Carreno, A. Zverev–Raonić, Ćorić–Pouille, nők: Halep–S. Williams, Ka. Plišková–Muguruza, Oszaka–Szevasztova, Szvitolina–Keys. A negyeddöntő már ismert párjai, férfiak: Nadal–Tiafoe, Cicipasz–Bautista, nők: Kvitová–Barty, Collins–Pavlyucsenkova.

MELBOURNE. – Az Australian Open 3. fordulójában: Đoković–Shapovalov 6:3, 6:4, 4:6, 6:0, Ćorić–Krajinović 2:6, 6:3, 6:4, 6:3, Čilić–Verdasco 4:6, 3:6, 6:1, 7:6, 6:3, Medvegyev–Goffin 6:2, 7:6, 6:3, Carreno–Fognini 6:2, 6:4, 2:6, 6:4, Nisikori–Sousa 7:6, 6:1, 6:2, A. Zverev–Bolt 6:3, 6:3, 6:2, Raonić–Herbert 6:4, 6:4, 7:6, Pouille–Popyrin 7:6, 6:3, 6:7, 4:6, 6:3, nyolcaddöntő: Nadal–Berdych 6:0, 6:1, 7:6, Cicipasz–Federer 6:7, 7:6, 7:5, 7:6, Tiafoe–Dimitrov 7:5, 7:6, 6:7, 7:5, Bautista–Čilić 6:7, 6:3, 6:2, 4:6, 6:4, nők, 3. forduló: Halep–V. Williams 6:2, 6:3, S. Williams–Jasztremszka 6:2, 6:1, Muguruza–Bacsinszky 7:6, 6:2, Ka. Plišková–Giorgi 6:4, 3:6, 6:2, Oszaka–Hszie 5:7, 6:4, 6:1, Szevasztova–Vang 6:3, 6:3, Keys–Mertens 6:3, 6:2, Szvitolina–Dzsang 4:6, 6:4, 7:5, nyolcaddöntő: Collins–Kerber 6:0, 6:2, Kvitová–Anisimova 6:2, 6:1, Barty–Sarapova 4:6, 6:1, 6:4, Pavlyucsenkova–Stephens 6:7, 6:3, 6:3.

DAYTONA BEACH. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Bondár–Burger 7:5, 6:2, elődöntő: Bondár–Min 6:1, 6:1.