Novak a nyolcaddöntőben

3:1-re verte Novak Djoković a kanadai Denis Shapovalovot az Australian Open harmadik fordulójában, ezzel bejutott a torna nyolcaddöntőjébe, ahol az orosz Danyil Medvegyev lesz az ellenfele.

Novak Đoković (Fotó: Beta/AP)

A szerb világelső először vesztett szettet az év első Grand Slam-megmérettetésén. A nyitójátszmában háromszor is elvette a fiatal kanadai adogatását, sajátját csak egyszer bukta el. A második szettben egészen 5:4-ig mindkét játékos hozta saját szerváját, ám a szerb a legjobb pillanatban brékelte meg Shapovalovot.

A kanadai a harmadik játszmában már 1:4-re vesztésre állt, ám innen feltámadott, és a szett hajrájában kétszer is elvette Djoković adogatását, kikényszerítve a negyedik játszmát.

A világelső azonban ezután nem engedte meg a teljes fordulatot, és rövidre zárta a mérkőzést, hiszen egyetlen játékot sem adott oda Shapovalovnak.

Australian Open, 1/16: Novak Djoković-Denis Shapovalov 3:1 (6:3, 6:4, 4:6, 6:0)

A szerb Filip Krajinovićnak nem sikerült bejutnia az Australian Open nyolcaddöntőjébe, mivel 1:3-ra (6:2, 3:6, 4:6, 3:6)  kikapott a horvát Borna Ćorićtól.