XXVI. FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG

Másodszor is arabverés

Másodszor is kikaptak a címvédő spanyolok, de betliztek az eddig hibátlan horvátok is

A magyar férfikézilabda-válogatott ugyan az aktuális olimpiai bajnok Dániától elszenvedett háromgólos (25:22) vereséggel rajtolt a német–dán közös rendezésű világbajnokság középdöntőjének első fordulójában, a mutatott játék azonban elégedettségre és bizakodásra adott okot a tegnapi esti, sorsdöntő, Tunézia elleni meccset megelőzően, mind Csoknyai István, mind Vladan Matić pozitívan nyilatkozott a mérkőzés után. Utóbbi kiemelte, hogy ezúttal a dánok kapusa, Jannick Green nyerte meg csapata számára a meccset, a fiatalok szépen szálltak be a játékba, a kulcsjátékosok pihenni tudtak: „Küzdöttünk végig, a fiatalok nagyon jól játszottak, legutóbb Máthé Dominik, most Juhász Ádám és Szita Zoltán emelkedett ki. Őszintén megmondom, engem is meglepett, hogy a fiatalok milyen remekül játszottak ennyi ember előtt, ilyen nyomás alatt. Ez dicséretes, mi bízunk bennük, megadjuk nekik a lehetőséget, és ők bebizonyították, hogy nemcsak jelenünk, hanem jövőnk is van. Nagyon fontos meccs következik Tunézia ellen, nyernünk kell!”

Ilyés Ferenc (sem) sajnálta az ellenfelet (Fotó: MTI)

Ezzel az attitűddel vonult pályára tegnap este a magyar válogatott, a mérkőzés azonban rosszul indult, Tunézia jobban kezdett. Balogh Zsolt bokasérülése ellenére is vállalta a játékot, akcióira és góljaira nagy szüksége is volt a csapatnak. Neki köszönhetően tartotta a lépést az afrikaiakkal a gárda, sőt egyenlített is. Tunézia előnybe került, ellépni ugyan nem tudott, de mindig egy gondolattal a magyarok előtt járt. Negyed óra után Székely Márton vezérletével a védelem felvette a ritmust, idejében kilépett a lövőjátékosokra, a támadások is gördülékenyebbé és eredményesebbé váltak, s a 19. percre északi szomszédaink átvették az irányítást. Az afrikaiakon az időkérés sem segített, 5:0-s sorozattal háromgólos előnybe került a Csoknyai-csapat. A félidő folytatásában Tunézia időnként felzárkózott egy gólra, a beállóssal és helyzetkihasználással akadt problémája a magyar válogatottnak, mely ennek ellenére is megőrizte a vezetést (16:14).

A szünetet követően sem változott a játék képe, állandósult a különbség a csapatok között, a tunéziai találatra mindig érkezett válasz átellenben, az első játékrészhez hasonlóan a második hullámos lerohanásokat a folytatásban is rendre góllal fejezték be a magyarok. Nagy László és Balogh bravúros játékának köszönhetően az első tíz percet 5:2-re nyerte a magyar válogatott, Tunézia időt kért. A stratégiaváltást követően megnyílt ugyan az út az afrikai lövők előtt, Székely viszont biztosan állt a lábán, ha a védelem nem tisztázott, akkor ő mentett. Lassan, de biztosan lépett el a magyar válogatott, mely hatgólos vezetéssel vágott neki az utolsó negyedórának. Tunézia húsz perc alatt mindössze háromszor talált be Székely kapujába, esélye sem volt a felzárkózásra. Az utolsó tíz perc magyar időkéréssel kezdődött, a szakvezetés pályára küldte a fiatalokat is, az afrikaiak érdemben nem tudtak hozzászólni az eredmény alakulásához, s 26:22-re nyert Magyarország.

A magyar válogatott legközelebb szerdán, Norvégia ellen lép pályára.

A másik középdöntős csoport szombati rangadóján Franciaország legyőzte Spanyolországot, vasárnap azonban, a nap meglepetéseként, Horvátország vereséget szenvedett Brazíliától.

Eredmények, középdöntő, I. csoport, 1. forduló: Franciaország–Spanyolország 32:30, Németország–Izland 24:19. 2. forduló: Brazília–Horvátország 29:26, Izland–Franciaország 22:31.