KÉZILABDA – XXVI. FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG

Magyarország biztos csoportmásodik

A magyar férfikézilabda-válogatott 30:30-as döntetlent játszott Egyiptommal a német–dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában, így már biztosan ott van a középdöntőben.

Bánhidi Bence és az egyiptomi Ahmed el-Ahmar párharca a mérkőzésen (Fotó: MTI)

Bombagólokkal kezdett tegnap este a magyar csapat, ám a cserék ezúttal nem jöttek be, ráadásul a 20. perc környékén egy sajnálatos sérülés miatt újabb átlövőjét, ezúttal Dzsamali Imant veszítette el a gárda. Az afrikai szakvezetés viszont jól forgatta a csapatot, kapusuk lehúzta a rolót, a magyarok hosszú percekig meddő támadásokat vezettek. Csoknyai István időkéréssel igyekezett rendet tenni a fejekben, a hullámvölgyből Nagy László és Lékai Máté vezérletével lábalt ki a gárda, a többgólos hátrányt követően az első félidő hajrájában másfél perc alatt egyenlítettek (14:14).

A szünetet követően sem találta igazán a játék ritmusát Csoknyai csapata, rendre ziccert hibáztak, a védelem nem zárt jól, így Egyiptom ismét többgólos vezetést szerzett. Miklert Székely Márton váltotta a kapuban, változást azonban ez sem hozott. Magyarország futott az eredmény után, de a 48. percre végre lefaragta hátrányát, és Lékai irányításával egyenlített. Az utolsó negyedórában egyik válogatott sem tudott ellépni, két perccel a lefújást megelőzően egygólos hátránynál (29:28) emberelőnybe került Magyarország, ám csak az egyenlítésre futotta.

Eredmények, 4. forduló, A csoport: Németország–Franciaország 25:25. B csoport: Japán–Izland 21:25, Horvátország–Bahrein 32:20. C csoport: Ausztria–Dánia 17:28. D csoport: Angola–Argentína 26:33, Magyarország–Egyiptom 30:30, Katar-Svédország 22:23.